Kanal V
53 Üniversite Antalya'da Kendini Tanıtacak !

53 Üniversite Antalya'da Kendini Tanıtacak !

ANTALYA'da düzenlenecek 18'inci Üniversite Tanıtım ve Eğitim Fuarı, 5 Nisan'da başlayacak.

Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş'nin Kaleiçi Rotary ile düzenleyeceği Yüksek Öğretim ve Tanıtım Günleri (YÖTGEF) 5-7 Nisan tarihleri arasında Cam Piramit Sabancı Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek. 53 üniversitenin katılacağı tanıtım günlerinde akademi dünyası, öğrencilere kendilerini tanıtma imkanı bulacak.
YÖTGEF komite üyesi Ahmet Tankut, lise öğrencilerinin fuarda üniversitelerin akademik programları ve yaşam ortamları, gelecek vadeden meslekler, sınav sistemleri hakkında bilgi alabileceklerini söyledi.
KATILIM ÜCRETSİZ
Akademisyenlerin meslek ve eğitim konularında konferanslar düzenleyeceğini belirten Tankut, nano teknoloji, tıp ve mühendislik, sınava hazırlanma ve seçim kararları, burs gibi konuların konferanslarda işleneceğini dile getirdi. Tankut, "Öğrenciler üniversitelerle ilgili her türlü bilgiyi birebir kurum temsilcileri, öğrencileri ve hocalarıyla görüşerek alabilecek. Katılımın ücretsiz olduğu fuar 3 gün boyunca 10.00 ile 17.30 saatleri arasında açık olacak" dedi.Tercihler, bugünden itibaren 5 Eylül'e kadar ÖSYM'nin internet adresinden yapılacak

Üniversitelerde boş kalan kontenjanlar için ek yerleştirme tercih başvuruları yarın sona erecek.

Avrasya, İstanbul Aydın, Mustafa Kemal ve TED üniversitelerine toplam 21 öğretim üyesi alınacak.

Kaynak: Hürriyet

Editör: KanalV Editör 4

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.