Kanal V
17 Yaşındaki Burak Can'ın organları 7 Kişiye Umut Oldu

17 Yaşındaki Burak Can'ın organları 7 Kişiye Umut Oldu

Antalya'da geçirdiği trafik kazasının ardından tedavi gördüğü hastanede beyin ölümü gerçekleşen 17 yaşındaki Burak Can Keskin'in ailesi tarafından bağışlanan organları 7 kişiye umut oldu.

Kepez ilçesi Hal kavşağında 4 gün önce motosikletiyle geçirdiği trafik kazasında ağır yaralanan Burak Can Keskin, Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde tedaviye alındı. Yapılan tüm müdahaleye rağmen beyin ölümü gerçekleşen gencin organları ailesi tarafından bağışlandı.
Burak Can'ın kalbi Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde 52 yaşındaki Engin Hazır'a, akciğeri Marmara Üniversitesi Hastanesindeki 21 yaşındaki Barış Kırdan'a ve karaciğeri 42 yaşındaki Hüseyin Öztürk'e nakledildi. Böbrekler ve korneaların da belirlenecek hastalara nakledileceği belirtildi.

"Tüm toplumun bu konuda duyarlı olmasını diliyoruz"
Baba Muzaffer Keskin, din görevlilerine danıştıktan sonra evladının organlarını bağışlama kararı aldığını kaydetti. Organ bağışlamanın büyük bir sevap olduğunu öğrendiğini dile getiren acılı baba Keskin, "İç organlarının tamamını bağışladık. Hatta kol, bacak ve yüzünün de nakledilebileceği söylendi ama kabul edemedim. Bağışladığımız organlar hastalarımıza umut olur" diye konuştu.
Akdeniz Üniversitesi Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlu Organ Nakli Merkezi Koordinatörü Nilgün Bilal, organ bağışında bulunan duyarlı aileye teşekkür etti.
Keskin ailesinin verdiği kararla 7 kişiye umut olduğunu dile getiren Bilal, "Aileye ve tüm sevenlerine hastalarımız ve toplum adına çok teşekkür ediyoruz. Tüm toplumun bu konuda duyarlı olmasını diliyoruz. Çünkü binlerce hastamız umut içinde organ bekliyor. Zaten kaybedilmiş olan can ve toprağa vereceğimiz organlarla geride yeni hayatlar bırakılması insanlık adına büyük bir sorumluluktur" dedi.
Burak Can Keskin'in cenazesi Aksu Mezarlığı'nda toprağa verildi.Militanların gerçekleştirdiği saldırıda 43 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Bir sokakta dün gece çıkan yangın ve sonrasında yaşanan patlamada onlarca ev ve iş yeri zarar görürken, ortalık savaş…

Kendisine korna çalan motosikletliye sinirlenen otomobil sürücüsü, aracından inerek sürücünün üzerine yürüyüp, silah çekti. Motosikletlinin kask kamerasına yansıyan o…

Antalya'nın Manavgat ilçesinde çalınan iki tekerlekli kağıt toplama aracını yolda başka birinin elinde gördüğünü iddia eden kadın ortalığı birbirine…

Muratpaşa Belediyesi, Mevlit Kandili nedeniyle çalışanlara ve vatandaşlara kandil simidi ikram etti.

İşçilere PKK'lı teröristler saldırdı. Saldırıda 1 işçi öldü, 1 işçi de yaralandı.

Kaynak: İHA

Editör: Kanalv Editör 3

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.