Kanal V

Yurt Genelinde Terör Operasyonu

GÜVENLİK GÜÇLERİNİN DEAŞ, PKK VE FETÖ TERÖR ÖRGÜTLERİNE YÖNELİK SON BİR HAFTADA YURT İÇİNDE GERÇEKLEŞTİRDİĞİ BİN 285 OPERASYONDA, 57 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ. İÇİŞLERİ BAKANLIĞININ YAPTIĞI AÇIKLAMAYA GÖRE OPERASYONLARDA 11 SIĞINAK, BARINAK VE MAĞARA KULLANILAMAZ HALE GETİRİLİRKEN, ÇOK SAYIDA SİLAHTA ELE GEÇİRİLDİ.

İçişleri Bakanlığından 4-11 Eylül 2017 tarihleri arasında terörle mücadele kapsamında sürdürülen operasyonlara ilişkin açıklama yapıldı.

2 Bin 561 Kişi Gözaltına Alındı 

Bakanlıktan yapılan açıklamada terör örgütlerine yardım ve yataklık yaptığı ve örgütlerle irtibatlı olduğu değerlendirilen PKK-KCK'lı, 117, Deaş'lı 27 FETE/PDY'li 451 ve aşırı sol örgütten 6 kişi  uyuşturucu ve kaçakçılık suçlarından, 77'si ise genel asayiş ve trafik uygulamalarında olmak üzere toplam 2 bin 561 kişi gözaltına alındı.

 İnleri İmha Edildi 

Ülke genelinde son bir hafta yurt içinde gerçekleştirilen bin 285 operasyonda 39 'u ölü toplam 57 terörist etkisiz hale getirildi. Yapılan operasyonlar neticesinde teröristler tarafından kullanılan 5 ilde 11 sığınak, barınak ve mağara kullanılamaz hale getirildi. 

Çok Sayıda Mühimmat İmha Edildi

Operasyonda 38'i ağır ve uzun namlulu toplam 42 silah, 12,5 kilogram patlayıcı yapımında kullanılan madde, 35 el bombası, 4 bin 527 adet muhtelif mühimmat ele geçirildi, 9 el yapımı patlayıcı/mayın imha edildi.

Siber Suçlarla Mücadele

Siber Suçlarla mücadele ekipleri de boş durmadı ve sosyal medyada operasyon yaptı. 

Ekipler terör örgütü propagandası yapan, bu örgütleri öven, halkı kin, nefret ve düşmanlığa sevk eden, devlet büyüklerine hakaretlerde bulunan, devletin bölünmez bütünlüğüne ve toplumun can güvenliğine kast eden, nefret söylemleri içeren 700 sosyal medya hesabı ile ilgili çalışma yapılarak, tespit edilen 48 kişi hakkında yasal işlem yapıldı


Haber'e ait Video


11 Eylül 2017 tarihinde Türkiye ve Antalya gündeminde başlıca öne çıkan gelişmeler.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.