Kanal V

Yanan Orman Alanlarında Ağaçlandırma

ANTALYA ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ, YANAN ORMANLIK ALANLARIN YENİDEN HAYAT BULMASI ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR. MÜDÜRLÜK KÜLE DÖNEN ORMAN ALANLARINA FİDAN DİKİMİNİN YANI SIRA KARADAN VE HAVADAN TOHUMLAMA ÇALIŞMASI YAPIYOR.

Antalya'da çıkan orman yangınlarında küle dönün alanlar, Orman Bölge Müdürlüğü'nün çalışmalarıyla küllerinden yeniden doğuyor. 

 

Türk turizminin başkenti Antalya, doğal güzelliklerinin yanı sıra önemli bir orman potansiyeline sahip.

 

Bu ormanların yüze 70'i kızılçam ormanlarıyla kaplı. Bu ormanlarda her yıl çeşitli büyüklüklerde yangınlar çıkıyor. Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerinin büyük bir özveriyle çalışarak söndürdüğü alanlarda ise asıl iş, yangının söndürülmesinin ardından başlıyor.

 

Yeniden yeşillenmesi için temizlenen alanlara fidan dikiminin yanı sıra havadan ve karadan tohumlama çalışmaları yapılıyor.

 

orman yangınlarının ardından yeniden yeşillendirme çalışması yapılan tatil merkezleri Adrasan ve Olimpos'taki alanları havadan görüntülendi. 

 

Adrasan ve Olimpos'taki yanan alanlara 3 bin 200 kilogram tohum attıldı ve 102 bin kızılçam, 7 bin harnup, 5 bin zakkum, 500 de ahlat fidanı dikildi. 


Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.