Kanal V

Venezuala Devlet Başkanı Ankara'da

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN, RESMİ ZİYARET İÇİN TÜRKİYE'YE GELEN VENEZUELA DEVLET BAŞKANI NİCOLAS MADURO'YU RESMİ TÖRENLE KARŞILADI. RESMİ KARŞILAMA TÖRENİNİN ARDINDAN BAŞBAŞA VE HEYETLER ARASI GÖRÜŞMELERE GEÇİLDİ. İKİ LİDER VE HEYETLERİN İKİ ÜLKE ARASINDA ÇEŞİTLİ ALANLARDAKİ İŞBİRLİĞİNİ GÖRÜŞECEĞİ BELİRTİLDİ.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'ye resmi bir ziyaret gerçekleştiren Venezuela Devlet Başkanı Maduro'yu Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde resmi törenle karşıladı. 

Maduro, Muhafız Alayı Tören Kıtası'nı Türkçe 'merhaba asker' diyerek selamladıktan sonra iki ülkenin heyetleri takdim edildi.

Heyetler Arası Görüşmelere Geçildi

Törenin sonunda Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Maduro, iki ülkenin bayrakları önünde gazetecilere poz verdi. Resmi karşılama töreninin ardından başbaşa ve heyetler arası görüşmelere geçildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Venezuela Devlet Başkanı Maduro, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılan anlaşmalarla ilgili ortak basın toplantısı düzenledi. basın toplantısı öncesinde Türkiye ile Venezuela arasında anlaşmalar imzalandı.

Maduro TBMM'yi Ziyaret Etti 

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Türkiye Büyük Millet Meclisini ziyaret etti.

Konuk devlet başkanı Maduro, TBMM Başkanı İsmail Kahraman ile görüştükten sonra, Kahraman ile birlikte Şeref Holü'ne geldiler. 

Burada basın mensuplarını selamlayan Maduro, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında bombalanan yere çiçek bıraktı. Daha sonra Maduro ve Kahraman Genel Kurulu ziyaret ettiler.


Haber'e ait Video


6 Ekim 2017 tarihinde Türkiye ve Antalya gündeminde başlıca öne çıkan gelişmeler.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.