Kanal V

Vali Karaloğlu, Tarihi Binanın Restorasyonunu İnceledi

ANTALYA VALİSİ MÜNİR KARALOĞLU’NUN BUGÜNKÜ PROGRAMI YOĞUNDU. KIZILLIDAKİ TESİSLERİ İNCELEMESİNİN ARDINDAN, IŞIKLARDAKİ TARİHİ BİNAYA UĞRADI. 100 YILI AŞKIN GEÇMİŞE SAHİP BİNANIN RESTORASYON ÇALIŞMASINI DENETLEYEN VALİ KARALOĞLU, EKSİKLİKLERİ DİLE GETİRDİ VE BİNANIN BİR AN ÖNCE KENTE TEKRAR KAZANDIRILMASINI İSTEDİ.

Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nun öğleden sonraki programında ise Eski Öğretmenevi ve ışıklardaki Antalya Anadolu Lisesi’nin bahçesinde bulunan tarihi binayı ziyareti vardı. 

Öğretmenevinin ardından yürüyerek liseye geçen Vali Karaloğlu’na, Muratpaşa Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, Antalya Rölöve Anıtlar Müdürü Cemil Karabayram, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Erhan Baydur ve okul yönetimi eşlik etti. 

Vali Karaloğlu, 1800’lü yılların sonunda iki tüccar tarafından ev olarak yaptırılan ardından Abdülhamit döneminde lise olarak kullanılmaya başlanan binanın restorasyonu hakkında bilgiler aldı. 

Binanın içindeki tüm detayları inceleyen Vali Karaloğlu, çalışmayı yürüten yetkililerle görüş alışverişinde bulundu. 

“Binadaki Özellik Antalya’da Bir İlk Olabilir”

Antalya Valiliği’nin himayelerinde rölöve, resisyon ve restorasyon çalışmasına başlanan binanın içerisinde 6 adet ocak nişi ortaya çıktığını belirten Antalya Rölöve ve Anıtlar Müdürü Cemil Karabayram, binanın özellikleri hakkında bilgiler verdi. 

2018’in sonu doğru tamamlanması beklenen restorasyon çalışmasının ardından tarihi binanın nasıl değerlendirileceğine karar verilecek. 


Haber'e ait Video


Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Bollywood’un ünlü yıldızlarından John Abraham’ı makamında kabul etti. Bollywood yıldızı Antalya’nın Hindistan’daki yüzü olmak istediğini…

İstanbul Marka ve Kariyer Zirvesi Etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilecek olan 1'inci Türkiye Altın Marka Ödülleri halk oylaması ile gerçekleştirilecek.

9 Kasım 2017 tarihinde Türkiye ve Antalya gündeminde başlıca öne çıkan gelişmeler.

9 Kasım 2017 tarihinde dünyada yaşanmış başlıca olaylar.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.