Kanal V

Vali Karaloğlu Kaleiçi’ni Denetledi, Esnafı Dinledi

ANTALYA VALİSİ MÜNİR KARALOĞLU, 24 TEMMUZ’DA ALINAN KARARLARIN ARDINDAN TARİHİ KALEİÇİ SEMTİNDE İNCELEME YAPTI. ARAÇ TRAFİĞİ, GÜVENLİK VE GÜRÜLTÜ KİRLİLİĞİNİ DENETLEYEN VALİ KARALOĞLU VE BERABERİNDEKİ HEYET ESNAFI DA DİNLEDİ.

Antalya’nın en eski yerleşim yerlerinden tarihi Kaleiçi’ni eski canlılığına kavuşturmak ve turizme katkısını artırmak amacıyla yapılan çalışmalar kapsamında yeni bir uygulamaya geçildi. 

 

Antalya Valisi Münir Karaloğlu başkanlığında toplanan heyet, 24 Temmuz’da alınan bir kararla Kaleiçi’nde yeni bir döneme girilmesi kararı aldı. 

 

Buna göre; Giriş sınırlamasının başladığı saat itibariyle içeride yarım saatten fazla kalan araçlara ceza uygulanacağı, otopark cepleri haricinde park yasağı getirileceği, ulaşım için 4 elektrikli taksi, 2 de buggy’nin hizmete sunulması, tur teknelerine binenler için turnike sistemi, seyyar satıcılar ve kağıt toplayıcılarının alınmaması, masa ve sandalye düzeni ile özel güvenlik görevlilerinin bulunması gibi kararlar alındı. 

 

2 aylık sürecin ardından dün akşam denetime çıkan Vali Karaloğlu’na, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere eşlik etti. 

 

Esnafla sohbet eden Vali Karaloğlu, piyasayla ilgili sorular sordu. Vali Karaloğlu, Kaleiçi’ndeki uygulamayla ilgili esnafın görüşlerini aldı. 

 

İnceleme gezisinde yenilenme sürecinde olan Şarampol Caddesi de vardı.  


Haber'e ait Video


15 Eylül 2017 tarihinde Türkiye ve Antalya gündeminde başlıca öne çıkan gelişmeler.


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.