Kanal V

Üniversitelerde Güvenlik Tedbirleri Toplantısı

ANTALYA’DA YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÖNCESİ, KENTTE EĞİTİM VEREN 3’Ü VAKIF TOPLAM 5 ÜNİVERSİTE İÇİN GÜVENLİK TOPLANTISI DÜZENLENDİ. TOPLANTI BAŞKANLIĞINI YAPAN ANTALYA VALİSİ MÜNİR KARALOĞLU, “AMACIMIZ OKULLARDA VE YURTLARDA ÖĞRENCİLERİN ÖZGÜRCE VE GÜVENLİ BİR ŞEKİLDE EĞİTİM ALMALARI” DEDİ.

Antalya’da her yıl yeni eğitim-öğretim yılı öncesinde gerçekleştirilen güvenlik tedbirleri toplantısı bu yılda Akdeniz Üniversitesi Rektörlük Binası Toplantı Salonu’nda yapıldı. 

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal’ın ev sahipliğindeki toplantıya, Antalya Valisi Münir Karaloğlu başkanlık etti. Toplantıya Antalya İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, Antalya Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan ve diğer üniversitelerin rektörleri katıldı.  

“Öğrenciler Farklı Fikirleri Medeni Şekilde Tartışmalı” 

Kentte 3’ü vakıf 2’si kamu olmak üzere 5 üniversitenin olduğunu hatırlatan Vali Karaloğlu, 83 bin öğrencinin güvenli bir şekilde eğitim almalarını amaçladıklarını söyledi. 

Üniversitelerle işbirliği içindeki kurumlarla görüşerek öğrencilerin özgürce ve en verimli şekilde eğitim almalarını hedeflediklerini dile getiren Vali Karaloğlu, bu toplantıyı sömestr tatilinde de gerçekleştirdiklerini anlattı. 

 


Haber'e ait Video


11 Eylül 2017 tarihinde Türkiye ve Antalya gündeminde başlıca öne çıkan gelişmeler.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.