Kanal V

Uluslararası 7’nci Resort Turizm Kongresi

ANTALYA'DA BU YIL 7. DÜZENLENEN RESORT TURİZM KONGRESİ’NE KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI NUMAN KURTULMUŞ KATILDI. 2017'NİN 9 AYLIK DÖNEMİNDE TURİZMDEN 20. 2 MİLYAR DOLAR GELİR ELDE EDİLDİĞİNİ BELİRTEN BAKAN KURTULMUŞ, YIL SONUNA KADAR 31.4 MİLYON TURİSTE ULAŞARAK 26 MİLYAR DOLAR GELİR ELDE ETMEYİ PLANLADIKLARINI SÖYLEDİ. 

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği tarafından Kundu’da düzenlenen 7'nci Uluslararası Resort Turizm Kongresi'ne, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve turizm sektörü temsilcileri katıldı.

AKTOB Başkanı Erkan Yağcı, Vali Karaloğlu ve Başkan Türel'in konuşmalarının ardından kürsüye çıkan Bakan Kurtulmuş, Türkiye'nin 2016 yılının zorluklarını geride bıraktığını söyledi. (perforede vali ve türelin de kürsü görüntüsü kullanılsın.) 

Turizm sektörünün hacmiyle ilgili bilgiler veren Bakan Kurtulmuş, 2017 yılının 10 ayındaki performansıyla turizmin dip noktadan yükselişe geçeceğini söyledi.
 
Ortadoğudaki karmaşık coğrafya ve siyasi krizlere rağmen 2017'nin beklentilerin üzerinde geçtiğine dikkati çeken Bakan Kurtulmuş bu durumu şöyle açıkladı.
 
Turist başına düşen 664 dolarlık harcama tutarının 1000 dolar seviyesine çıkarmak istediklerini söyleyen Bakan Kurtulmuş, ülkeler açısından turist sayılarına değindi ve bir noktaya dikkati çekti.
 Kongreden çıkacak sonuç bildirgesinin 2018 yılı turizm stratejisi açısından da yol gösterici olacağını belirten Bakan Kurtulmuş, emeği geçenlere teşekkür etti.
 
 


Haber'e ait Video


Münir Nurettin Selçuk Ortaokulu önünde aralarında husumet olduğu öğrenilen iki grup arasında çıkan silahlı çatışmada 5 kişi yaralanmıştı. Çatışmada…

1 Aralık 2017 Cuma günü altın fiyatları. Gram altın fiyatı, çeyrek altın fiyatı, yarım altın fiyatı, tam altın fiyatları…

SERBEST PİYASADA GÜNCEL DOLAR FİYATLARI, DÜŞÜŞ VE YÜKSELİŞ HABERİMİZDE

Günlük kiralık olarak kullanılan apartta meydana gelen olayda 17 yaşındaki genç kız silahla başından vurulmuş halde bulundu. Olayı gerçekleştiren…

Editör: Kanalv Editör 3

Etiketler


sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.