Kanal V

Türkiye ve Kuveyt Arasında 3 Anlaşma İmzalandı

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN, RUSYA FEDERASYONU, KUVEYT VE KATAR RESMİ ZİYARETLERİNİN İKİNCİ DURAĞI OLAN KUVEYT’E GELDİ. CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'I, KUVEYT ULUSLARARASI HAVALİMANINDA, KUVEYT BAŞBAKAN BİRİNCİ YARDIMCISI VE DIŞİŞLERİ BAKANI ŞEYH SABAH AL KHALED AL SABAH VE DİĞER YETKİLER KARŞILADI. KUVEYT'TE YAPILAN GÖRÜŞMELERDE 3 ÖNEMLİ ANLAŞMAYA DA İMZA ATILDI.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya, Kuveyt ve Katar ziyaretlerinin ikinci durağı Katar'a gitti. 

Erdoğan beraberindeki eşi  Emine Erdoğan ve bakanlar Kuveyt Emiri Şeyh Sabah El-Ahmed El Cabir El-Sabah tarafından resmi törenle karşılandı.

Şeyh Sabah ve Erdoğan karşılama töreninin ardından ikili görüşme gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu görüşmenin ardından Beyan Sarayı Devlet Konukevi’nde Kuveyt Ulusal Meclis Başkanı ve Kuveyt Başbakanı Şeyh El Hamad El Sabah’la bir araya geldi.

Görüşmelerin ardından Devlet Konukevi’nde gerçekleştirilen imza töreninde iki ülke arasında 3 anlaşma imzalandı. 

İmza töreninde, Spor Alanında İşbirliği Anlaşması’na Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile Kuveytli mevkiidaşı, Doğrudan Yatırımın Teşvik Edilmesine Yönelik Mutabakat Zaptı ise Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı Arda Ermut ve Kuveytli mevkidaşı, Bilim ve Teknoloji Alanında İşbirliği Protokolünü de TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Arif Ergin ile Kuveyt Bilimsel Araştırma Enstitüsü  Genel Müdürü Dr. Samira Omar tarafından imzalandı.

Erdoğan, Kuveyt Emiri Şeyh El-Sabah’ın onuruna vereceği öğle yemeğinede katıldı. 

Kuveyt ziyaretinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, eşi Emine Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan eşlik ediyor. 


Haber'e ait Video


Cumhurbaşkanı Erdoğan, özel uçak "TUR" ile Katar'ın başkenti Doha'ya ulaştı.

14 Kasım 2017 tarihinde Türkiye ve Antalya gündeminde başlıca öne çıkan gelişmeler.

14 Kasım 2017 tarihinde dünyada yaşanmış başlıca olaylar.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.