Kanal V

Türkiye - Sırbistan İş Forumu

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN, RESMİ ZİYARETLERDE BULUNDUĞU SIRBİSTAN'IN BAŞKENTİ BELGRAD'DA DÜZENLENEN "TÜRKİYE-SIRBİSTAN İŞ FORUMU"NDA KONUŞTU. ERDOĞAN TÜRKİYE'NİN SON 14 YILDA GELDİĞİ NOKTAYI DEĞERLENDİRDİĞİ KONUŞMASINDA, TÜRKİYE'NİN İSTİKRARLI YÜKSELİŞİNİ KISKANAN ÜLKELER OLDUĞUNA DİKKAT ÇEKTİ.

Erdoğan, Balkanlar'daki barış ve istikrarın kilit ülkesi, aynı zamanda dost olarak gördükleri Sırbistan ile ikili ilişkileri her alanda geliştirme konusunda gereken karşılıklı iradenin mevcut bulunduğunu söyledi.

Türkiye'nin, hem içinde bulunduğu coğrafyanın özellikleri hem de kendi iç dinamikleri sebebiyle sık sık ciddi sınamalarla karşı karşıya gelen bir ülke olduğunu belirten Cumhurbşkanı Erdoğan, 15 Temmuz hain darbe kalkışmasının ardından ekonomiisini güçlendirdiğine dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2011-2015 yıllarında yüzde 7,1 büyüyen ekonominin bu yılın ilk yarısında yüzde 5,1'lik bir büyüme oranına ulaştığını, böylelikle Türkiye'nin yeniden hedeflerine uygun bir yere geldiğini ifade etti.

Erdoğan konuşmasında Balkanlarda ayrılık ve prçalanma istemediğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eşi Emine Erdoğan ile Sırbistan'ın başkenti Belgrad'daki tarihi Kalemegdan'ı gezdi.  Vatandaşlar tarafından alkışlarla karşılanan Erdoğan ve beraberindekiler, daha sonra ülkedeki Boşnakların yoğun olarak yaşadığı Sancak bölgesinin en büyük şehri Novi Pazar'ı ziyaret etti.


Haber'e ait Video


Sırbistan'da Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic tarafından resmi törenle karşılandı.

UKRAYNA'DA RESMİ TEMASLARINI TAMAMLAYAN CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN VE BERABERİNDEKİ 10 BAKAN, BUGÜN SIRBİSTAN'DAYDI. TÜRKİYE VE SIRBİSTAN ARASINDA, TURİZMDEN…

11 Ekim 2017 tarihinde dünyada yaşanmış başlıca olaylar.

11 Ekim 2017 tarihinde Türkiye ve Antalya gündeminde başlıca öne çıkan gelişmeler.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.