Kanal V

Turizmde Nitelikli İş Gücü İçin Eğitim Çabası

ANTALYA BİLİM ÜNİVERSİTESİ İLE BİR OTELİN, TURİZM SEKTÖRÜ İÇİN NİTELİKLİ İŞ GÜCÜ YETİŞTİRME AKADEMİ PROJESİ, HAYATA GEÇTİ. LANSMANI VE İMZA TÖRENİ YAPILAN PROJE BU KAPSAMINDA TURİZMDE NİTELİKLİ İŞ GÜCÜNE DESTEK FAALİYETLERİ BAŞLADI.

Faaliyet gösterdiği tüm alanlarda sürdürülebilir iş modelleri ile inovatif projeler geliştiren özel bir şirket grubu, turizm sektöründeki markasıyla  Türkiye’de bir ilke imza attı. 

Wome Deluxe Otel ile Antalya Bilim Üniversitesi’nin, turizm sektörü için nitelikli iş gücü yetiştirme amacıyla ortaklaşa yürüteceği  Akademi projesini hayata geçirmek için Alanya’da bulunan bir otelde lansman ve protokol imza töreni gerçekleşti.

İmza töreni ve lansmana İcra Kurulu Başkanı   Mehmet Gür, Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü İsmail Yüksek, Doç.Dr. Hakan Karataş, Antalya Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Murat Kaplan’ın yanı sıra  Yönetim Kurulu üyeleri, Antalya Bilim Üniversitesi akademisyenleri ile öğrencileri ve otel  personeli katıldı.

Lansman da konuşan Başkan Gür, turizm sektörüne sonradan dahil olduklarını aktardı. 
Projenin fikir babası ve oluşmasındaki en büyük etkenin amcası Yusuf Gür olduğunu söyleyen Mehmet Gür kendisine teşekkür ederek şunları söyledi.

Bu eğitim adına önemli bir işe imza atmak için burada olduklarını aktaran Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek ise her şeyin bası eğitim olduğunu belirti.
Konuşmaların ardından  Gür ve  Yüksek protokol imzaladı.

Daha sonra akademinin ilk dersini Antalya Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Murat Kaplan tarafından verildi. 

Kaplan’ın “liderliğin 5 boyutu” isimli liderlik eğitimi, öğrenciler tarafından ilgi ile izlendi. 


Haber'e ait Video


CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VE ABD BAŞKANI TRUMP ARASINDAKİ GÖRÜŞMENİN ARDINDAN DIŞİŞLERİ BAKANI MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU'DA BİR AÇIKLAMA YAPTI. ÇAVUŞOĞLU ABD BAŞKANI…

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU DÜN AKŞAM SAATLERİNDE ANTALYA'YA GELDİ. GENEL BAŞKAN KILIÇDAROĞLU, MURATPAŞA BELEDİYESİ'NİN YAPIMI TAMAMLANAN PROJELERİN TOPLU…

Editör: Kanalv Editör 3


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.