Kanal V

Turizmde İbre Yukarıya Doğru

Türkiye’yi ilk 11 ayda ziyaret eden yabancı sayısı geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 27,68 arttı.


Kültür ve Turizm Bakanlığının sınır giriş-çıkış istatistiklerine göre turizmdeki yükseliş geçtiğimiz ay da devam etti. Bakanlığın Ocak-Kasım turizm verilerine göre Türkiye’yi ilk 11 ayda 30 milyon 706 bin 245 yabancı ziyaret etti. Aylık istatistiklere bakıldığında Türkiye, Kasım ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 22,13 artışla 1 milyon 652 bin 795 yabancı ziyaretçiyi ağırladı. Ocak-Kasım döneminde Türkiye’ye en çok ziyaretçi gönderen ülkeler sıralaması yine değişmedi. Rusya Federasyonu 4 milyon 647 162 ziyaretçi ile birinci, Almanya 3 milyon 451 bin 897 ziyaretçi ile ikinci, İran ise 2 milyon 314 bin 656 ziyaretçi ile üçüncü sırada yer aldı. Kasım ayına bakıldığında ise en çok ziyaretçi gönderen ülkeler sıralamasında İran 196 bin 393 ziyaretçi ile birinci, Gürcistan 179 bin 429 ziyaretçi ile ikinci, Bulgaristan da 148 bin 111 ziyaretçi ile üçüncü oldu.
İlk 11 ayda yabancı ziyaretçilerin en çok giriş yaptıkları sınır kapılarının bağlı olduğu iller sıralamasında ise İstanbul ilk sırada yer alırken, Antalya ikinci, Edirne üçüncü, Artvin dördüncü, Muğla ise beşinci oldu. Kasım ayında da İstanbul birinci sırayı alırken, Edirne ikinci, Artvin üçüncü, Antalya dördüncü, Ağrı beşinci oldu.
 Son dakika Meteoroloji'den alınan bilgilere göre; 5 il için kuvvetli yapış uyarısı yapıldı.

Üniversiteli genç sokak hayvanlarını beslemek için maddi kaynak bulmakta zorlanınca telefonunu satıp sokak hayvanlarına mama ve ilaç aldı.

Ankara’da yılbaşında eylem hazırlığında oldukları belirlenen terör örgütü DEAŞ üyelerine yönelik operasyonda 30 kişi gözaltına alındı.

Kaynak: İHA

Editör: Kanalv Editör 3

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.