Kanal V

Turizmde Hedef 50 Milyon Yabancı Turist

TURİZMDE HEDEF 50 MİLYON YABANCI TURİST. AÇIKLAMA AKDENİZ TURİSTİK OTELCİLER VE İŞLETMECİLER BİRLİĞİ BAŞKANI ERKAN YAĞCI'DAN GELDİ. HEDEFLENEN TURİST SAYISINI 50 MİLYON OLARAK BELİRTEN AKTOB BAŞKANI YAĞCI, KİŞİ BAŞI TURİST HARCAMA RAKMININ DA BİN DOLAR OLARAK HEDEFLENDİĞİNİ SÖYLEDİ.

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği AKTOB Başkanı Erkan Yağcı, turizmle ilgili değerlendirme yaptı ve turizmdeki hedefleri açıkladı.

Yağcı yaptığı açıklamada, yabancı turistin Türkiye'de ortalama harcamasının 700-750 dolar düzeyinde bulunduğunu, bu rakamın dünya ortalamasının bir miktar gerisinde olduğunu söyledi.

Turizmde Çin ve Hindistan Pazarı

Turizmde pazar çeşitliliğinin önemine de dikkati çeken Yağcı, Avrupa ülkelerinin Türkiye turizminin bu noktaya gelmesinde çok önemli rolü olduğunu ve bu pazarın kaybedilmemesi gerektiğini bildirdi.

İç Pazarın Önemi

AKTOB Başkanı Yağcı, en kıymetli pazarın ise iç turizm olduğunu söyledi. İç turizmin vazgeçilmez önemde olduğunu vurgulayan Yağcı, 80 milyon nüfusu bulunan Türkiye'de iç turizm hareketinin de her geçen yıl arttığını söyledi.

Her Şey Dahil Sistem

"Her şey dahil sistemi"nin zaman zaman eleştirildiğini belirten Yağcı, bugün Antalya'ya yılda yaklaşık 12 milyon yabancı turist geliyorsa bunda her şey dahil sistemin ciddi bir payı bulunduğunu söyledi.

Antalya'nın gerçekten de Türkiye turizminin başkenti olduğunu dile getiren Yağcı, Türkiye'ye giren her 3 turisten birinin Antalya'ya geldiğini, Türkiye'de konaklama sektöründeki her 3 yataktan birinin de Antalya'da bulunduğunu, Antalya'nın Türkiye'nin dünyaya açılan yüzü olduğununda unutulmaması gerektiğine vurgu yaptı. 
 


Haber'e ait Video


2 Ekim 2017 tarihinde Türkiye ve Antalya gündeminde başlıca öne çıkan gelişmeler.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.