Kanal V

Turistler 'Türkiye Güvenli' Mesajı İçin Buluştu

ANTALYA'NIN MANAVGAT İLÇESİ SİDE TATİL BÖLGESİNE SÜREKLİ GELEN, ÇOĞUNLUĞU İSVEÇLİLERDEN OLUŞAN YAKLAŞIK 100 TURİST, TÜRKİYE'NİN GÜVENLİ OLDUĞU MESAJI VERMEK İÇİN BULUŞTU. TÜRKİYE'YE YURTDIŞINDA HAKSIZLIK YAPILDIĞINI BELİRTEN TURİSTLER, TÜRKİYE'DE HER ŞEYİN ÇOK İYİ OLDUĞUNU ANLATTI.

İsveç'te yaşayan ve her yıl Side'ye tatile gelen Matilda Axelsson, geçen haziran ayında sosyal medya hesabından eylülde Side'de buluşma kampanyası başlattı. 

 

Yurtdışında Türkiye aleyhindeki olumsuzluklara tepki amacıyla organize edilen buluşma kısa sürede büyük destek gördü. Dün akşam gerçekleştirilen buluşmaya Side'ye tatile gelen ve çoğunluğu İsveçlilerden oluşan aralarında Norveçli, Danimarkalı ve Finlandiyalıların da bulunduğu yaklaşık 100 kişilik grup katıldı. 

 

Side'de yerleşik yaşayan ve Türk eşiyle birlikte restoran işleten İsveçli Malin Larsson da buluşmaya destek verdi. Buluşma Larsson ve eşinin işlettiği restoranda yapıldı.

 

Organizasyonu düzenleyen Matilda Axelsson, Side'yi ve Türkiye'yi çok sevdiğini belirterek, yurtdışında Türkiye'ye yönelik haksızlık yapıldığını belirtti.

Malin Larsson, yurtdışında hem Türkiye'ye hem de Side'ye yönelik olumsuz bir algı olduğunu belirterek, arkadaşının Side'de buluşma kampanyasını sosyal medyada gördüğü zaman çok mutlu olduğunu ve buna destek vermek istediğini aktardı.

 

Side'de herkesin güvenle tatil yapabildiğini anlatan davetli turistler, çimdi fazla olumsuz haberler yapıldığını ama gerçeğin böyle olmadığını belirtiyor. 

 

Uzun sohbetlerin edildiği buluşmaya Manavgat Belediye Başkan vekili Erşan Özden de katıldı. 

 

Etkinliğe katılan turistler terörün sadece Türkiye'de değil tüm dünya'da yaşanacağına dikkat çekti. 


Haber'e ait Video


Antalya'nın Manavgat İlçesi Side tatil bölgesine sürekli gelen çoğunluğu İsveçlilerden oluşan yaklaşık 100 turist, Türkiye'nin güvenli olduğu mesajı vermek…

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.