Kanal V

Türel'den Altın Portakal Açıklaması

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MENDERES TÜREL, ULUSLARARASI ANTALYA FİLM FESTİVALİ'NDEKİ "ULUSAL YARIŞMA" BÖLÜMÜNÜN KALDIRILMASIYLA İLGİLİ, BELEDİYE MECLİS TOPLANTISINDA KONUŞTU. TÜREL ULUSAL YARIŞMAYI KALDIRMALARINDAKİ AMACI ALTIN PORTAKAL'IN ÇAPINI BÜYÜTMEK OLARAK AÇIKLADI. ELEŞTİRİLERİ SAYGIYLA KARŞILADIKLARINI DA BELİRTEN TÜREL, BU KARŞILAMANIN GERİ ADIM ATMAK OLMADIĞINI SÖYLEDİ.

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi'nde dün yapılan görüşmelerde, Altın Portakal Film Festivali'ndeki “Ulusal Yarışma” bölümünün kaldırılması gündeme geldi.  

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel,  Ekim Ayı Meclis Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Türkiye'de 30 film festivali düzenlendiğini söyledi ve alternatif Altın Portakal Film Festivali düzenlenmesine değindi.

Altın Portakal'ın Antalya için önemine dikkati çeken Türel, Altın Portakal'ın çapını büyütmek için böle bir karar alındığını ifade etti.

Festivalin bazı siyasi partilerin uygulama alanına dönüştürülmek istendiğini belirten Türel, hiçbir sanatçının kendisini eleştirmesinden rahatsız olmadığını ifade etti.


Haber'e ait Video


Uzmanların gerçekleştirdiği bir araştırmaya göre ülkelerin genel IQ ortalaması ve dünya geneline göre sıralaması açıklandı.

Sinema tarihimizin altın çağı olarak da hep bir gülümsemeyle hatırladığımız ve her karşılaştığımızda sıkılmadan tekrar tekrar izlediğimiz Yeşilçam filmlerinde…

10 Ekim 2017 tarihinde Türkiye ve Antalya gündeminde başlıca öne çıkan gelişmeler.

10 Ekim 2017 tarihinde dünyada yaşanmış başlıca olaylar.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.