Kanal V

Ticaret İl Müdürlüğü'nden Etiket Denetlemesi

RAFTAKİ VE KASADAKİ ETİKET FİYATLARININ FARKLI OLDUĞU GEREKÇESİYLE GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI BİR GENELGE YAYIMLADI VE TÜM İLLERİ UYARDI. GENELGEYLE BİRLİKTE TİCARET İL MÜDÜRLÜĞÜ OLUŞTURDUĞU EKİPLE ANTALYA'DA DENETİM GERÇEKLEŞTİRDİ. DENETİMLERİN VATANDAŞLARIN SIKLIKLA DİLE GETİRDİĞİ "BEN NE ALDIM Kİ BU KADAR TUTTU" ŞİKAYETLERİNİN ÖNÜNE GEÇEBİLMEK İÇİN YAPILDIĞI BELİRTİLDİ.

Vatandaşlar şikayet etti, bakanlık genelge yayımladı ve ticaret il müdürlüğü ekipleri işyerlerinde etiket denetimine çıktı. 

Özellikle Antalya'da şikayetlerin artması üzerine Valiliğin talimatıyla Ticaret İl Müdürlüğü, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odası, polis ve zabıtadan oluşan ekipler, kent merkezinde ve ilçelerde etiket denetimi gerçekleştirdi. 

Ekipler, denetimlerde ürün üzerindeki etiket fiyatı ile kasada alınan ücretin tutarlı olup olmadığını denetledi.

Antalya Ticaret İl Müdürü Seval Dizerkonca, Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'da tüketicilerin ekonomik çıkarlarını koruyucu, aydınlatıcı ve bilinçlendirici önlemlerin alınması hususlarının amaçlandığını söyledi. 

Dizerkonca son dönemlerde raftaki etiket fiyatı ile kasadaki etiket fiyatının farklı olduğu yönünde çok fazla şikayet gelmesi üzerine harekete geçtiklerini ifade etti.

Etiket Yanıltmalarına Dikkat

Etiket üzerine yazılan kelime oyunlarıyla da halkın aldatıldığına dikkat çeken Dizerkonca, tüketicilere etiketleri iyi okumalarını tavsiye etti.

Raftaki, kasadaki ve menüdeki fiyatların tutarlı olmasını amaçladıklarını dile getiren Dizerkonca, aksi bir durumla karşılaşan tüketicilerden kendilerini aramalarını istiyor. 

Ticaret İl Müdürlüğü bütün ilçelerde her ay denetimleri düzenli olarak yapacak.


Haber'e ait Video


ANTALYA'NIN MURATPAŞA İLÇESİ'NDE BELEDİYE ZABITA EKİPLERİ PAZAR YERLERİNDE ETİKET DENETLEMESİ YAPTI. MALIN TÜRÜ, ÜRETİM YERİ VE İÇERİĞİNİN BELİRTİLDİĞİ TEK…

9 Ekim 2017 tarihinde dünyada yaşanmış başlıca olaylar.

9 Ekim 2017 tarihinde Türkiye ve Antalya gündeminde başlıca öne çıkan gelişmeler.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.