Kanal V

Tesk-Unicef Çocuk İşçiliği Önleme Toplantısı

TESK-UNICEF ÇOCUK İŞÇİLİĞİ ÖNLENME TOPLANTISI ANTALYA’DA BAŞLADI. TOPLANTIDA GÖÇMEN KONUSUNA DEĞİNEN KESK BAŞKANI BENDEVİ PALANDÖKEN, ÇOCUKLARIN DAHA İYİ ŞARTLAR İÇİNDE ÇALIŞMASI ORTAMININ HAZIRLANMASININ GEREKTİĞİNE DİKKAT ÇEKTİ

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken'in açılış konuşma yaptığı Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Birlik ve Federasyon Başkanları Çocuk Hakları ve İş İlkeleri Programı Bilgilendirme Toplantısı, Antalya’da başladı. 

Programda ağırlıklı olarak çocuk Hakları ve İş İlkeleri Programının Tanıtımında, Çocuk Hakları ve Çocuk İşçiliği konular ele alındı. 

Toplantıya katılan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, konuşmasında göçmen sorununa dikkat çekti.

Ülkede 3,5 milyon Suriyeli göçmenin olduğuna değinen Palandöken, çocuk işçileri istihdamı kapsamında ülkemizde 3,5 milyon Suriyeli çocuk bulunduğunu şartların Avrupa ülkelerinden farklı olmadığını belirttirken, Türkiye'nin Avrupa'ya göre daha insani olduğunu söyledi.

UNİCEF’in kendilerine böylesi güzel bir imkanı verdiğini dile getiren Palandöken, çocuk işçiliğinin önüne geçilmesinin önemine de şu cümlelerle değindi. 

Toplantı 10-11 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek.


Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.