Kanal V

TBMM 15 Temmuz Özel Oturumu

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ'NDE GÜNÜN İLK ETKİNLİĞİ “15 TEMMUZ MİLLET DARBEYE DUR DEDİ” SERGİSİNİN AÇILIŞININ ARDINDAN MECLİS ÖZEL OTURUMU GERÇEKLEŞTİRİLDİ. MHP LİDERİNİN “SAFLARIMIZI SIKI TUTALIM, ÖLECEKSEK ADAM GİBİ ÖLELİM” DEDİĞİ MECLİS KONUŞMASINDA, BAŞBAKAN YILDIRIM 15 TEMMUZ'UN “ÇILGIN TÜRKLERİN TANKLARI EZDİĞİ GÜN” OLARAK DEĞERLENDİRDİ. İŞTE MECLİS 15 TEMMUZ ÖZEL OTURUMUNDAN DETAYLAR

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki sergi açılışının ardından Türkiye Büyük Millet Meclisinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla, 15 Temmuz Özel Oturumu yapıldı. 

 

Oturum Meclis Başkanı İsmail Kahraman'ın konuşmasıyla başladı. 

 

Kahraman  konuşmasına demokrasi nöbeti tutan asil milletime şükranlarımı sunuyorum diyerek başlarken, 15 Temmuz gecesi topyekün meclisin sütçü imam ve nene hatun olduğunu söyledi.

 

Oturumda konuşan Başbakan Binali Yıldırım'da 15 Temmuz'da darbeye karşı verilen halkın kahramanlıklarını anlatıp, 15 Temmuz için “Çılgın Türklerin Tankları Ezdiği Gün” benzetmesini yaptı.

Başbakan Yıldırım konuşmasında birlik ve beraberliğe dikkat çekti. 

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 15 Temmuz Özel Oturumunda yaptığı konuşmada, isim vermeden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi ve birlik mesajı verdi

Mecliste CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'da kürsüye çıktı ve darbeyle mücadele için öneride bulundu 

 

Konuşmaların ardından özel oturum tamamlandı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, genel başkanlar ve milletvekilleri bir sonraki etkinlik için meclisten ayrıldı.  


Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.