Kanal V

Suriyelilerin Dönüşü Sürüyor

Türk Silahlı Kuvvetleri ile Özgür Suriye Ordusu tarafından Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatlarıyla teröristlerden temizlenen bölgelere Suriyeli vatandaşların dönüşleri sürüyor.


Suriye’de iç kargaşa ve savaş nedeniyle ülkelerinden kaçarak Türkiye’nin dört bir tarafına yerleşen Suriyeliler, huzur, barış, ve güvenliğin sağlanmasıyla Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatlarının bulunduğu bölgelere gidiyor. Geri dönüş işlemleri Göç İdaresi tarafından yapılan Suriyeliler, Kilis Valiliğinin tahsis ettiği araçlarla Öncüpınar Sınır Kapısı üzerinden Suriye’nin Halep Kentine bağlı Azez ilçesi Babul Selam Sınır Kapısından ülkelerine dönüyor.
Hafta içerisinde günde ortalama 100 ile 300 kişinin Öncüpınar Sınır kapısından geçerek, Suriye’ye döndüğü öğrenildi. Suriyeliler, kendilerine her zaman yardımcı olan Türkiye Cumhuriyetine ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ettiklerini belirtirken, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatlarının bulunduğu bölgelerde huzur ve barışın gelmesiyle ülkelerine döndüklerini ifade etti.
 



İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Suriye’nin bir terör ve kimyasal uyuşturucu yuvası haline getirildiğini vurgulayarak, "Afrin’de yapılan operasyonlar, terörü engellediği…

Suriye’de şahit olunanların herkes için bir uyanışa vesile olduğunu düşündüğüne işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör örgütlerinin efendilerini yalvarıp, Batı…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrin’de etkisiz hale getirilen terörist sayısının 3 bin 733 olduğunu açıklayarak, “Kimse Türk ordusuna ‘Suriye’de…

Suriye’den terörden temizlenen bölgelere Suriyeli vatandaşların dönüşleri sürüyor.

Kilis’te Türk ve Suriyeli vatandaşlar, Afrin’den sonra Tel Rıfat’ta da sürdürülen Zeytin Dalı Harekatına tam destek verdi.

Rusya, Humus'taki füze saldırısını İsrail'in düzenlediğini açıkladı. ABD, Suriye'de füze saldırısı düzenlediği iddialarını reddetmişti.


HABERE AİT RESİMLER

Kaynak: İHA

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.