Kanal V

Suriyeli Anneden Oğluna İkinci Hayat

SURİYELİ 42 YAŞINDAKİ ANNE HASTASI OĞLUNA BAĞIŞLADIĞI BÖBREĞİ İLE İKİNCİ KEZ HAYAT OLDU. 10 ÇOCUĞU BULUNAN ANNE, ÇOCUKLARI İÇİN RUHUNU BİLE VEREBİLECEĞİNİ SÖYLEDİ.

Suriye'nin Humus kentinden oturan 10 çocuk annesi Hend Alrajab, 4 yıl önce sefere çıkan TIR şoförü eşi Muhammed Dehal'dan bir daha haber alamadı.

İç savaşın sürdüğü kentte çocukları ile hayatta kalma mücadelesi veren Hend Alrajab, eşinin bulunması için çalmadık kapı bırakmadı.

Alrajab, geçen yıl 8 çocuğunu Humus'ta yakınlarına bırakıp 2 oğluyla Hatay'a geldi. Türkiye'de yeni bir hayat kurmak, bölünen ailesini toparlama çabası veren Hend Alrajab, en büyük çocuğu Abdullah Dehal'ın böbrek hastası olduğunu öğrendi.

Hatay'da konulan teşhisin ardından 6 ay ilaç tedavis gördü. Doktorlar, böbrekleri iflas eden Dehal'in böbrek nakli olması gerektiğini söyledi. Bunun üzerine anne Hend Alrajab gönüllü verici oldu.

AÜ Hastanesi Organ Nakli Merkezi'ne sevk edilen Abdullah Dehal'a, Prof. Dr. Bülent Aydınlı ve ekibi tarafından annesinin böbreği nakledildi.

AÜ Hastanesi Organ Nakil Kliniği'nde tedavisi süren Hend Alrajab, oğlunun daha iyi bir yaşam sürmesi için tereddüt etmeden böbreğini bağışladığını söyledi.


Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.