Kanal V

Soygun İçin Rusya'dan Adam Getirdiler

ANTALYA'DA TURİZM ACENTESİNE PARA TAŞIYAN KURYENİ DÖVÜLEREK 40 BİN LİRANIN GASP EDİLMESİ OLAYININ ARDINDAN, İLGİNÇ AYRINTILAR ORTAYA ÇIKTI. AHISKALI SOYUGUN ÇETESİNİN GASP İÇİN TARİFELİ UÇAKLA RUSYA'DAN ÖZEL OLARAK ADAM GETİRTTİĞİ VE OLAYDAN HEMEN SONRA DA TEKRAR RUSYA'YA YOLLADIĞI ORTAYA ÇIKTI.

Ahıskalı soygun çetesi, gasp için tarifeli uçakla Rusya'dan adam getidi ve gaspın ardından yine uçakla Rusya'ya gönderdi. 

Olay, 22 Ağustos günü Muratpaşa İlçesi Yenigün Mahallesi'nde meydana geldi. Bankadan çektiği 140 bin doların 100 bin dolarını bir çantaya, geri kalanını ikinci çantaya koyan turizm firması kuryesi Mehmet M., Yenigün Mahallesi'nde saldırıya uğradı. 

Saldırganlar Mehmet M.'yi darp ederken, içinde 40 bin dolar bulunan çantayı alıp kaçtı. 

Olay sonrası harekete geçen Antalya Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, olay yeri ve 2 kilometre çevresinde bulunan güvenlik kamerası görüntülerini inceledi.

İnceleme sonunda şüphelilerin, Ahıskalı 5 kişinin olduğu belirlendi. Şüpheliler, konakladıkları otele düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

Şüphelilerin, günlerdir Mehmet M.'yi takip ettikleri, soygunu gerçekleştirmesi için Rusya'dan tarifeli uçakla İvan Kaniski adlı kişiyi getirdikleri, soygun sonrasında ise uçakla ülkesine gönderdikleri ortaya çıktı. 

Tamamının karate sporuyla uğraştığı belirtilen şüphelilerin, polisi karşılarında görünce korktuğu ve hemen teslim oldukları belirtildi.


Haber'e ait Video


Geçtiğimiz hafta ABD'nin Florida eyaletinde banka soygunundan tutuklanan adamın, soygunu Google'dan aratarak planladığı ortaya çıktı.

13 EKİM 2017 CUMA ALTIN FİYATLARI BELLİ OLDU. 13 EKİM 2017 ÇEYREK ALTIN FİYATLARI NE KADAR? 13 EKİM 2017…

13 Ekim 2017 tarihinde Türkiye ve Antalya gündeminde başlıca öne çıkan gelişmeler.

13 Ekim 2017 tarihinde dünyada yaşanmış başlıca olaylar.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.