Kanal V

Sokak Hayvanları İçin Mama ve Mama Kabı

DÜNYA HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA KEPEZ İLÇESİ SAKARYA BULVARI'NDAKİ ŞEHİTLER PARKI'NDA ETKİNLİK DÜZENLEDİ. ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI'NIN, ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE STK'LARLA BİRLİKTE YÜRÜTTÜĞÜ ETKİNLİKTE SOKAK HAYVANLARINA YÖNELİK DUYARLILIĞI ARTTIRMAK ADINA HAYVANSEVERLERE VE ÖĞRENCİLERE, SU, MAMA VE MAMA KABI DAĞITILDI.

Dünya Hayvanları Koruma Gününde Antalya'da önemli bir farkındalık etkinliği düzenlendi. 

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve sivil toplum kuruluşları, sokakta yaşayan hayvanlar için hayvanseverler ve öğrencilere su, mama ve mama kabı dağıttı. 

Parka kurulan stantlarda hayvanları korumak adına yapılması gerekenlerin yazılı olduğu broşürler de dağıtıldığı etkinlikte, konuşan Antalya Vali Yardımcısı Ekrem Büyükata, hayvanların konuşamadığı ve düşünemediği için yaşama hakkının elinden alınmasının ya da kötü şartlarda yaşamaya mecbur bırakılmasının doğru olmadığını belirtti.

Antalya Veteriner Hekimler Odası Başkanı Muammer Saygılı ise hayvanların yaşama hakkına değindi.

Candostlar Derneği Başkanı Arife Yanık ise yaptığı konuşmada hayvanlarında bir can taşıdığını ve insanlarla aynı ortamda yaşama hakkı olduğunu söyledi.

 

Konuşmaların ardından etkinliğe katılanlara su ve mama kabı ile mama dağıtımı yapıldı. Plastik kaplara hayvanseverlerin ilgisi oldukça yoğun oldu. Bazı hayvanseverlerin toplantıya köpekleriyle katılması dikkati çekti.


Haber'e ait Video


5 Ekim 2017 tarihinde Türkiye ve Antalya gündeminde başlıca öne çıkan gelişmeler.

5 Ekim 2017 tarihinde dünyada yaşanmış başlıca olaylar.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.