Kanal V

SMA Hastası Arife Bebek Yaşam Savaşı Veriyor

SMA HASTALIĞIYLA MÜCADELE EDEN VE SOLUNUM CİHAZIYLA GÜÇLÜKLE YAŞAMINI SÜRDÜREN 2 YAŞINDAKİ ARİFE YANIK İÇİN, ANTALYA VALİLİĞİNİN DENETİMİNDE KAMPANYA BAŞLATILDI. KAMPANYA İLE ARİFE'NİN 44 BİN LİRA OLAN YILLIK BAKIM PARASININ TOPLANMASI HEDEFLENİYOR.

SMA hastası 2 yaşındaki Arife Yıldırım'ın ailesi, kızlarını hayatta tutma mücadelesini sürdürüyor. 

 

Sağlık Bakanlığı'nın ABD'de üretilen ilacın bazı hastalarda kullanımının uygun bulunduğuna ilişkin açıklamasının ardından Arife'nin annesi Teslime ve sabası İsmail Yıldırım, büyük sevinç yaşadı.

 

Çok pahalı olmasından dolayı ilacın SGK kapsamında karşılanacağı açıklamasıyla umutlanan Teslime Yıldırım, Arife'nin giderleri için Antalya Valiliği'nin izniyle yardım kampanyası başlattı 

 

Arife için valiliğin izniyle bir hesap açıldı. çıldı. Arife'nin yaklaşık 44 bin lira olan bir yıllık ihtiyacı bu kampanyadan elde edilecek paradan karşılanacak. 

 

Söz konusu ilaç için 114 çocuğun belirlendiğini aktaran Teslime Yıldırım, Arife için de Türkiye İlaç Tedarik Kurumu'na başvurduklarını söyledi. İki kez ret yanıtı aldıklarını kaydeden Yıldırım, kızının çok yorulduğunu belirtiyor ve Arife'nin yaşamasını istiyor


Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.