Kanal V

Sevgililerin Orkidesi Antalya'dan

SEVGİLER GÜNÜNE AZ BİR SÜRE KALA HEDİYE ALACAKLARI DA TABİİKİ BÜYÜK BİR TELAŞ SARDI. SEVGİLİLERE ALINAN HEDİYELERİN BAŞINDA ORKİDE GELİYOR. EMEKLİ ZİRAAT MÜHENDİSİ ADNAN ÖZÇELİK DE HOBİ OLARAK BAŞLADIĞI ORKİDE ÜRETİMİNDE ŞU SIRALAR, SEVGİLİLER GÜNÜN ÇİÇEKLERİNİ YETİŞTİRMENİN TELAŞINI YAŞIYOR. İŞTE O TATLI TELAŞIN HABERİ

Türkiye’de ilk kez Antalya’da serada üretilen kesme orkideler 14 Şubat Sevgililer Günü için kesildi.

Emekli Ziraat Mühendisi Adnan Özçelik de, her kültürde farklı bir anlama sahip orkideyi hobi olarak üretmeye başladı.
5 dekarlık ısıtma ve soğutma sistemleri bulunan özel serada saksı çiçeği olarak bilinen orkideyi kesme çiçek olarak yetiştiren Özçelik, yılda yaklaşık 50 bin orkide üretmeyi başardı.

15 çeşit orkide üretiminde en çok mor ve beyazın tercih edildiğine değinen Adnan Özçelik, şuanda 5 dekar alanda üretim yapılıyor.
Kesme orkidenin sevgiyi göstermek için ideal hediyelerinden biri olduğunun altını çizen Adnan Özçelik, 8 aydır gözleri gibi baktığı çiçekler sevgililer günü için hazır..
 8 Şubat 2018 Perşembe Reyting Sonuçları Açıklandı! Bugün En Çok İzlenen Programlar Hangileri? 8 Şubat 2018 Perşembe Reyting Sıralamasında…

Antalya’da uyuşturucu ile mücadelede kapsamında ‘Ailelerle el ele’ semineri düzenlendi.

Antalya’nın Alanya ilçesinde gasp suçundan aranan ve hakkında kesinleşmiş 5 yıl hapis cezası olan şahıs polis tarafından yakalandı.

Antalya’nın Kepez ilçesinde bir kadının geçtiğimiz yıl Nisan ayında iple boğularak öldürülmesi olayıyla ilgili bir şahıs DNA örneklerinden yakalandı.

Antalyalı çiftçiler, geçtiğimiz gün bir televizyon kanalında tarım ürünlerinde hormon ve ilaç kalıntısına rastlandığına yönelik çıkan habere, sert tepki…

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yarın düzenlenecek Belediye Başkanları Toplantısı’na katılmak üzere Antalya’ya geldi.

Kaynak: KanalV İnternet

Editör: Kanalv Editör 3

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.