Kanal V

Sampi Kavşağına Yonca Modeli

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ULAŞIM MASTER PLANI ÇERÇEVESİNDE ANTALYA MERKEZİNDE YOĞUN OLARAK KULLANILAN 46 KAVŞAKTA DÜZENLEME ÇALIŞMASI BAŞLATTI. TRAFİĞİ RAHATLATACAK ÇALIŞMANIN EN ÖNEMLİ AYAKLARINDAN BİRİ OLAN SAMPİ KAVŞAĞI’NA “HEMZEMİN YONCA MODELİ” UYGULANACAK.

Büyükşehir Belediyesi trafik yoğunluğunu azaltmak için trafiğin sıkıştığı kavşakları yeniden düzenliyor. 

Sampi Kavşağı’nda yaşanan sıkışıklık “Hemzemin Yonca Modeli” ile çözüme kavuşturuluyor. 

Tevfik Işık Caddesi ve Portakal Çiçeği Caddesi üzerinden kavşak alanına giren araçlar için sola dönüşler sinyal planında yapılan düzenleme ile iptal edilecek ve bu dönüşler “Hemzemin Yonca Modeli” ile daha hızlı sağlanacak. 

Tevfik Işık Caddesi’nden gelen sürücüler kavşaktan Burhanettin Onat Caddesi’ne sola dönüş yapamayacak. Portakal Çiçeği Caddesi’ne direkt geçerek 1462 ve 1446 sokakları takip ederek Metin Kasapoğlu Caddesi üzerinden Burhanettin Onat’a bağlanacak. 

Portakal Çiçeği Caddesi’nden Metin Kasapoğlu Caddesi’ne dönmek isteyen sürücüler ise karşıya Tevfik Işık Caddesi’ne geçip,  Mezbaha Kavşağı’nı kullanarak Metin Kasapoğlu Caddesi’ne ulaşabilecek.  Uygulanan model ile kavşak alanında araç başına bekleme süreleri minimuma inecek.


Haber'e ait Video


Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin kent ulaşımına büyük rahatlık getirecek Kepez Katlı Kavşak Projesi’nde Yeşilırmak ve Kızılırmak caddeleri tünelle birbirine bağlandı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Ulaşım Master Planı çerçevesinde kent merkezinde yoğun olarak kullanılan 46 kavşakta düzenleme çalışması başlattı. Trafiği rahatlatacak…

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.