Kanal V

Resim Tutkusunu Doğaya Yansıttı

BURDUR'DA HAYVANCILIKLA UĞRAŞAN AİLESİNİN BİRİCİK KIZI BÜŞRA ÖĞÜT, AİLESİNE YARDIM ETMESİNİN YANISIRA ŞU SIRALAR YETENEĞİYLE DE GÖZLERİ DİKKATİ ÇEKİYOR. DOĞADA BULDUĞU HER METARYALLE RESİM YAPAN ÖĞÜT'ÜN HAYALİ ÜNİVERSİTEYE GİDEBİLMEK.

Burdur'un ilçesi Ağlasun'a bağlı Akdağ Mevkii'nde oturan Öğüt ailesinin 4 çocuğundan en küçüğü Büşra Öğüt, resim ve heykeldeki yeteneğiyle kendine hayran bırakıyor.

İlkokul birinci sınıftan itibaren resme ilgi duyan yenetekli Öğüt, keçileri otlattığı sıradaki boş vakitlerinde resim çizmeye başladı.

8'inci sınıfa kadar devam ettiği okulunu hayvancılıkla uğraşan ailesine yardım için bırakan ve dağ bayır hayvan otlatan Öğüt, liseyi açıktan tamamlamayı başardı.

Tahta, taş, kağıt, karton ve konserve kapağı gibi çevrede bulduğu yüzeyi düz, her türlü materyalin üzerine kalem, kömür ya da renkli taşlarla resim çizen Öğüt, ağaç parçalarından da küçük heykeller yaptı.

Resimlerinde doğa ve insan figürleri üzerine çalışmalar yapan Öğüt, içindeki resim tutkusunu doğal materyallere yansıttı.

Tutkunu olduğu resim yapmanın ötesinde Öğüt'ün ailesi de yetenekli kızlarıyla gurur duyuyor.


Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.