Kanal V

Postacıların Yürüyüş Yarışmasından Renkli Görüntüler

Bursa ve bölgesindeki posta dağıtıcıları, bu yıl 47. düzenlenecek Balkan Ülkeleri Posta Dağıtıcıları Yarışması’na katılabilmek için seçmelerde ter döktü. Türkiye’nin en iyi postacısı olmak isteyen yarışmacılar renkli görüntülere sebep oldu.

Bursa’da Posta Telefon Telgraf (PTT) Baş Müdürlüğü tarafından düzenlenen bölge seçmeleri Botanik Park yanındaki Nilüfer Vadisi’nde yapıldı. Elemelere Bursa, Balıkesir,Bilecik,Eskişehir ve Kocaeli PTT Baş Müdürlüklerine bağlı birimlerde görev yapan 59 erkek ve 17 kadın olmak üzere 76 sporcu katıldı. Sporcular Soğanlı Botanik Parkı altı Nilüfer Deresinin kenarında kurulan 2 kilometrelik parkurda Türkiye’nin en iyi postacısı olmak için yürüdüler.

Postacıların yürüyüş yarışması renkli anların yaşanmasına sebep oldu. Bursa PTT Baş Müdürü Beytullah Beypınar da yarışma sonucunda birinci gelenlerin Milli Takımda görev alacağını belirtti. Yarışmanın sonucu önümüzdeki günlerde açıklanacak.
 Balkan Ülkeleri Postacı Yürüyüş Yarışması 2. Bölge Seçmeleri Antalya’da yağmur altında gerçekleştirildi. Kemal Sunal’ın ’Postacı’ filmini aratmayan görüntülere sahne…

Yerli ve milli e-posta sisteminin geleceği Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından müjdelendi.

Ordu’nun bilinen yaylalarından olan Çambaşı Yaylası’ndaki ormanların sonbaharla sararmaya başlayan hali görenleri büyüledi.

Kırklareli'nin Bulgaristan sınırına yakın Yıldız Dağlarında ve Istranca Ormanlarında etkili olan kar yağışının ardından ortaya kartpostallık görüntüler çıktı.

Kaynak: İHA

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.