Kanal V

Otobüscüler Odası Seçimi Ertelendi

KAYYUM ATANAN ANTALYA OTOBÜSÇÜLER ESNAF VE SANATKARLAR ODASI'NIN BUGÜN OLAĞANÜSTÜ BAŞKANLIK SEÇİMİ VARDI. POLİSLERİN YOĞUN GÜVENLİK TEDBİRİ ALDIĞI SEÇİM, YETERLİ SAYIDA ÇOĞUNLUK OLUŞTURULAMADIĞI İÇİN 22 HAZİRAN'A ERTELENDİ.

Antalya Otobüsçüler Esnaf ve Sanatkarlar Odası'na Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından 20 Mayıs'ta kayyum atanmış, 15 Haziran tarihinde ise olağanüstü seçim yapılacağı açıklanmıştı.

 

Akdeniz Düğün Salonu'nda sabah saat 10'da başlayan seçim için başkanlığa aday iki kişi ve ekipleri salonda hazır bulundu. 

 

Oda üyeleri polis kontrolünde salona girdi, üye olmayanlar ise içeri alınmadı. 

 

Polis ekipleri düğün salonunun etrafında yoğun güvenlik önlemleri alırken, şöförler oda personellerine kayıt olarak salona girdi.

 

Otobüsçüler Esnaf  ve Sanatkarlar Odası Başkan adayı olan Yasin Arslan ve Salih Sarıgül, sürekli olarak imza listesinin başında bekledi ve imza atan esnaf sayısını öğrendi.

 

Yüksek Seçim Kurulu memurları Ramazan ayı dolayısıyla bir buçuk saat bekledi ama bu süre sonunda yeterli imza sayısına ulaşılamadı. Odaya kayıtlı 706 esnafın sadece 294'ünün imzası bulunması nedeniyle seçim 22 Haziran'a ertelendi.

 

Başkan Adayı Salih Sarıgül seçimin ertelenmesinin ardından açıklama yaptı.  

 

Odaya kayyum atanmadan önce oda başkanlığı görevini yürüten Yasin Arslan da bir hafta öncesinden tüm esnafa mesaj attıklarını ama yeterli katılımın sağlanmadığını dile getirdi.

 

 

 

HABER: BEGÜM AKSOY

KAMERA: MEHMET KARAKAŞ


Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.