Kanal V

Otobüs Yangını Ormana Sıçradı

DÜN ANTALYA-ISPARTA KARAYOLUNDA YANAN YOLCU OTOBÜSÜNDEN SIÇRAYAN ALEVLER, ORMANLIK ALANDA YANGINA NEDEN OLDU. HAVADAN 2 UÇAK, 4 HELİKOPTER VE İTFAİYE EKİPLERİNİN KARADAN MÜDAHALESİYLE YANGIN GÜÇLÜKLE KONTROL ALTINA ALINDI.

Dün saat 13.00 sıralarında Uşak’tan Antalya’ya giden Mehmet Sarıkaya yönetimindeki yolcu otobüsün, Isparta-Antalya karayolu üzerinde Kargı köyü Çobanlar Mahallesi'nde motor kısmındaki arıza nedeniyle alev aldı. 

Yangını fark eden şoför Sarıkaya, otobüsü durdurarak 41 yolcuyu tahliye etti. Alevler bir anda bütün otobüsü sararken, otobüsten sıçrayan alevler rüzgarın etkisiyle ormanlık alana sıçradı.

Orman yangını için ise bölgeye Antalya Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı 2 uçak, 4 helikopter, Antalya, Isparta ve Burdur illerinden çok sayıda arazöz ve orman yangını söndürme işçisi sevk edildi.

 Arazinin engebeli ve havanın rüzgarlı olması nedeniyle yerden müdahale güçlükle yapıldı.

 Alevlerin yola yaklaşması ve yangın söndürme ekiplerinin karadan müdahalesiyle Isparta-Antalya karayolunda trafik tek şeritten verildi.

 Yaklaşık 20 hektarlık alanda etkili olan yangın kontrol altına alınırken, dumandan etkilenen bir orman işçisi ambulansla hastaneye gönderildi. 

Yangında hurdaya dönen otobüs, ekiplerin incelemesinin ardından yoldan kaldırıldı. 


Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.