Kanal V

Öğretmenlerden Örnek Çalışma

Antalya'nın Manavgat ilçesinde merkeze 110 kilometre uzaklıktaki Yeşilbağ Cumhuriyet İlkokul ve Ortaokulu'nda öğretmenler örnek bir çalışma sergiledi. Okulu, sınıflardan koridorlara, dış duvarlardan mescide kadar her yerini boyayan öğretmenler, yeni eğitim öğretim yılına hazır hale getirdi.

İlköğretim ve orta öğretim kurumlarında 18 Eylül Pazartesi günü başlayacak olan eğitim ve öğretim için okullarda son hazırlıklar yapılıyor. 

 

Okul yöneticileri ve öğretmenler, yeni eğitim ve öğretim yılında öğrencilerin en iyi şartlarda eğitimlerine devam edebilmeleri amacıyla milli eğitim müdürlüğü ve hayırseverlerin desteğiyle okullardaki fiziksel eksikleri ve sorunları gidermeye çalışıyor. 

 

Ellerinde Fırçalarla Okulu Boyadılar

 

Antalya- Isparta sınırında, Manavgat'a bağlı bir dağ mahallesi olan Yeşilbağ'daki Cumhuriyet İlkokulu ve Ortaokulu öğretmenleri, Müdür vekili Belin Ada'nın önderliğinde, yeni eğitim ve öğretim yılına hazırlık yapmak amacıyla önce okulun eksiklerini tespit etti. 

 

Öğretmenler, hayırsever bir vatandaşın katkılarıyla alınan boyalarla, ellerine fırça alarak okulda bulunan bütün sınıfları, koridorları, mescidi, dış duvarı ve bahçe duvarını boyadı. 

 

Öğrencilerin daha rahat eğitim almaları amacıyla sınıfları tertemiz yapan öğretmenler, sıraları da okul bahçesine çıkartarak önce tadilatlarını yaptı, ardından boyadı.

 

En Büyük Sıkıntı Ulaşım

 

Yapılan çalışmalarda öğretmenlerle birlikte çalışyan okulun Müdür vekili Belin Ada, en büyük sıkıntılarının ulaşım olduğunu belirtiyor. 

 

Hazırlıkları tamamlanan okulda bu eğitim öğretim yılında 5 ayrı mahalleden taşımalı olarak 112 öğrenci eğitim ve öğretim görecek. 


Haber'e ait Video


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.