Kanal V

Muratpaşa Meclisi’nde Whatsapp Mesajı Kriz Yarattı

MURATPAŞA BELEDİYESİ MECLİS ÜYELERİNİN YER ALDIĞI WHATSAPP GRUBUNDA, CHP'Lİ BİR MECLİS ÜYESİNİN, BİR VATANDAŞIN CUMHURBAŞKANI VE POLİSLERİ ELEŞTİREN VİDEOSUNU PAYLAŞMASI GERGİNLİĞE NEDEN OLDU. AK PARTİ GRUBU, WHATSAPP GRUBUNDAN AYRILDIKTAN SONRA DEVAM EDEN MECLİS TOPLANTISINI DA PROTESTO EDEREK SALONDAN AYRILDI.

Muratpaşa Belediyesi'nin Kasım ayı olağan meclisi ilginç bir protestoya sahne oldu. 

Meclis üyelerinin kendi aralarında iletişimini sağlamak için oluşturulan Whatsapp grubunda, CHP'li Meclis Üyesi ve aynı zamanda Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Cephaneci, bir vatandaşın Cumhurbaşkanı ve polisi eleştiren videosunu paylaştı. 

Ak Parti grup sözcüsü Cemal Öner, siyaset dilinin nezaket dili olmasına çaba gösterdiklerini belirterek, Whatsapp grubunda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik hiçbir eleştiriyi kullanmadıklarını aktardı.

Cemal Öner, whatsApp grubunda, CHP'li meclis üyelerinin hükümet aleyhinde yaptıkları paylaşımlardan dolayı 6 meclis üyesinin çok önceden gruptan ayrıldığını belirtti. 

Meclise hiçbir zaman gelmemezlik yapmadıklarını kaydeden Öner, tepkilerinin halka örnek olması, nefret dilinin son bulması için meclisi terk edeceklerini belirtti. 

Öner, sözlerini tamamladıktan sonra diğer Ak Partili meclis üyeleri ile birlikte salonu terk etti. Meclisi izleyen Ak Partili vatandaşlar da alkışlarla salondan ayrıldı.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal da protesto etme hakları olduğu söyledi. Oluşturulan bu grubun yasal bir zorunluluk olmadığını belirten Uysal, meclisin terk edilmesinin doğru bir protesto yöntemi olmadığını söyledi. 

Diğer yandan daha önce MHP'den istifa eden Mustafa Taşbaş, İyi Parti üyeliği ile mecliste oturan ilk meclis üyesi oldu. Taşbaş, İyi Parti'nin ülkeye yeni bir ümit ve soluk getirdiğini kaydetti. 

 


Haber'e ait Video


Büyükşehir Belediyesi Antalya Su ve Atıksu Genel Müdürlüğü (ASAT) daha hızlı hizmet sunabilmek için ‘ASAT WhatsApp İhbar Hattı’ kurdu.

Antalya’nın Alanya ilçesinde bir kişi, iş arkadaşlarının yer aldığı WhatsApp grubuna kafasına dayadığı silahla çekilmiş fotoğrafını gönderip intihar etti.…

3 Kasım 2017 tarihinde Türkiye ve Antalya gündeminde başlıca öne çıkan gelişmeler.

3 Kasım 2017 tarihinde dünyada yaşanmış başlıca olaylar.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.