Kanal V

Muğla'da Terör Operasyonu

BİR SÜREDİR MUĞLA SEYDİKEMER BÖLGESİNDE OLDUKLARI BELİRLENEN VE GÜVENLİK GÜÇLERİ TARAFINDAN YAKALANMASI İÇİN TAKİP EDİLEN TERÖRİSTLER, KENDİLERİNE YARDIMA GELEN TERÖRİSTLERLE BİRLİKTE YAKALANDI. YAŞANAN ÇATIŞMADA BİR BİNBAŞI AYAĞINDAN YARALANDI. GÜVENLİK GÜÇLERİ KAÇAN İKİ TERÖRİST İÇİN ÇEVREYİ ABLUKAYA ALDI.

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde güvenlik güçlerince düzenlenen operasyonda 5 PKK'lı terörist öldürüldü. Bölgedeki 2 teröristin yakalanması için operasyon sürüyor. Çatışmada 1 binbaşı ise bacağından yaralandı. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, örgütün Suriye'nin Akdeniz kıyısındaki liman şehri olan Lazkiye kentinden Ege ve Akdeniz'e sızdığını söyledi.

7 Kişilik PKK'lı Gruba Operasyon 

Elde edilen istihbarat üzerine harekete geçen polis ve jandarma ekipleri, Köyceğiz ilçesi Toparlar bölgesindeki ormanlık alanda oldukları tespit edilen 7 kişilik PKK'lı terörist grubuna yönelik ortaklaşa operasyon başlattı.

5 Terörist Öldürüldü, 2'Si Aranıyor

Çıkan çatışmada 5 terörist ölü ele geçirilirken, kaçan 2'si için yakalanma çalışması yürütülüyor.

PKK'lı töreristlerle çıkan çatışmada 1 binbaşı bacağından yaralandı. Yaralı binbaşının tedavi altına alınabilmesi için askeri helikopter sevk edildi. Bölgedeki operasyonun gece başladığı, İzmir 2. Jandarma Komando Tugayı'ndan ve polis özel harekat biriminden destek kuvvet gönderildiği belirtildi.

Komando Taburu Bölgeyi Ablukaya Aldı

Bölgeyi çembere alan Muğla Komando Taburu ile Bornava Komando Tugayı ve Polis Özel Harekat ekiplerinin operasyonu sürüyor. 

İçişleri Bakanı Süleyman  Soylu, Suriye'nin Akdeniz kıyısındaki Lazkiye kentinden Ege ve Akdeniz'e sızdığını açıkladı.

Teröristlerin hedefinin 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı öldürmek için Muğla'daki otele baskın düzenleyen Fetöcü teröristlerin yargılandığı mahkeme salonu olduğu belirlendi. Teröristler eğer yakalanmasaydı. Mahkeme salonuna canlı bomba saldırısı düzenleyecekleri belirtildi.  


Haber'e ait Video


5 Ekim 2017 tarihinde Türkiye ve Antalya gündeminde başlıca öne çıkan gelişmeler.

5 Ekim 2017 tarihinde dünyada yaşanmış başlıca olaylar.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.