Kanal V

Minik Erva Kurtuldu, Sıra Kardeşi Sare'de

ANTALYA'DA, AHMET VE GÜLSEREN ERDOĞAN ÇİFTİNİN 27 HAFTALIK DÜNYAYA GELEN ÜÇÜZLERİNDEN BİRİ DOĞDUKTAN 12 GÜN SONRA HAYATINI KAYBETTİ, KALP AMELİYATI OLAN DİĞERİNİN KUVÖZDE TEDAVİSİ DEVAM EDİYOR.

Burdur'un Bucak ilçesinde yaşayan Ahmet -Gülseren Erdoğan çifti, üçüz bebeklerinin olacağını öğrenince büyük mutluluk yaşadı. Gülseren Erdoğan, 27 haftalık hamileyken Antalya'daki özel bir hastanede üçüzlerini dünyaya getirdi.

Çift, üçüzlerden 1040 gram doğana Ebrar Neva, 890 gram olana Hatice Erva ve 790 gram olana ise Şerife Sare ismini verdi.

Erken doğum nedeniyle sağlık sorunları yaşayan üçüzler, hastanenin yeni doğan yoğun bakım ünitesinde tedaviye alındı. 1040 gram doğan Ebrar Neva, 12 günlükken yaşamını yitirdi.

Mutlulukları kızlarının ölümüyle yarım kalan Erdoğan çiftinin bebeklerinden Hatice Erva, 3 aylık tedavinin ardından taburcu edildi. Üçüzlerden Şerife Sare'nin önce beynindeki sorun halledildi.

Akciğer, kalp ve ana atar damar arasındaki damarın kapanmaması nedeniyle Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde ameliyat olan Sare tekrar Antalya'ya getirildi.

Dört aylık ömründe iki ağır ameliyat geçiren minik Sare, yaşama tutunmak için direniyor.


Haber'e ait Video


10 Eylül 2017 tarihinde Türkiye ve Antalya gündeminde başlıca öne çıkan gelişmeler.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.