Kanal V

Mersin – Antalya Karayolu'nda Hummalı Çalışma

TÜRKİYE'NİN EN ÖNEMLİ TURİZM KENTLERİNDEN MERSİN VE ANTALYA'YI BİRBİRİNE BAĞLAYACAK AKDENİZ SAHİL YOLU PROJESİ ÇALIŞMALARI HIZLA DEVAM EDİYOR. 34 TÜNELİN PLANLANDIĞI ÇALIŞMALARDA 10 TÜNEL HAZIR. ÇALIŞMALARI YARİNDE İNCELEYEN KALKINMA BAKANI LÜTFİ ELVAN, YATIRIM KONUSUNDA GEÇMİŞ HÜKÜMETLERİ ELEŞTİRDİ.

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Türkiye'nin en önemli turizm kentlerinden Mersin ve Antalya'yı birbirine bağlayacak Akdeniz Sahil Yolu Projesi çalışmalarını yerinde inceledi. 

Projenin çalışma aşamaları hakkında bilgi alan Bakan Elvan, yatırım konusunda Ak Parti'den önceki hükümetleri eleştirdi.

Bakan Elvan dev proje ile ilgili çalışmanın iki kent arasındaki ulaşım çilesini ortadan kaldıracağını  belirtti.

27 Tünelden 10'u Tamamlandı

Proje kapsamında toplam 34 tünel ve çok sayıda viyadük bulunuyor. Tünellerden 27'sinin Mersin il sınırlarında bulunuyor ve tünellerin 10'unda çalışmalar tamamlandı.

Akdeniz Sahil Yolu Projesi

Proje bedeli 3 milyar 600 milyon lira olan ve bugüne kadar 1 milyar 500 milyon liraya yakın harcama yapılan Akdeniz Sahil Yolu Projesi kapsamında şu ana kadar, Mersin sınırlarında 191,2 kilometrelik yeni asfalt yapılırken, 7,4 kilometrelik 10 tünel tamamlandı.

Tünellerden 9'u trafiğe açıldı. Tamamlanan diğer tünel ise Melleç viyadüğünün bitirilmesinin ardından trafiğe açılacak.

Proje tamamlandığında yol 33 kilometre kısalırken, sürücülerin dik rampalar ve keskin virajlar yerine tünellerle viyadükleri kullanabilecek olmaları dolayısıyla Mersin Antalya arasındaki mesafe 5 saatin altına düşecek.


Haber'e ait Video


29 Eylül 2017 tarihinde Türkiye ve Antalya gündeminde başlıca öne çıkan gelişmeler.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.