Kanal V

Manisa'da 731 Asker Hastaneye Kaldırıldı

MANİSA'DAKİ 1. PİYADE ER EĞİTİM TUGAY KOMUTANLIĞI ALBAY ARİF SEYHUN KIŞLASI'NDAKİ 731 ASKER GIDA ZEHİRLENMESİ TANISIYLA HASTANELERE SEVK EDİLDİ. SAVUNMA BAKANI FİKRİ IŞIK OLAYLA İLGİLİ İNCELEMENİN SÜRDÜĞÜNÜ, KIŞLAYA YEMEK TEMİN EDEN ŞİRKETİN SÖZLEŞMESİNİN DE FESHEDİLDİĞİNİ AÇIKLADI.

General Seyfettin Çalbatur Kışlası 1'inci Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı'nda bazı askerler, akşam yemeğinin ardından rahatsızlandı. 

Bulantı ve kusma şikayeti görülen askerler, revire başvurdu. Yaklaşık 50 asker, zehirlenme şüphesiyle birliğe sevk edilen ambulanslarla Manisa Merkezefeni ve Manisa Devlet Hastanelerine sevk edildi. 

Asker yakınları da duruma tepki gösterdi.

 

Manisa'da 23 Mayıs tarihinde Manisa 1'inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlası'nda 1046 asker gıda zehirlenmesi nedeniyle hastaneye kaldırılmış, bir asker yaşamını yitirmişti. 

 

Bu olaydan 4 gün sonra, 27 Mayıs tarihinde bu kez, Kırkağaç 6'ncı Jandarma Komando Er Eğitim Alayı'nda zehirlenme vakası yaşanmış, 70 asker hastaneye kaldırılmıştı.

 

Dün ise tekrar bir zehirlenme vakası yaşandı. ve zehirlenen asker sayısı 731'e çıktı. Olayın patlak vermesinin ardından da yemek şirketinin anlaşması fes edildi.

 

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer de, hastanedeki askerleri ziyaret etti.

 

Manisa'daki hastaneler, mesaisi bitmiş olan personellerini de acil koduyla göreve çağırırken, zehirlenme şüphesiyle hastanelere getirilen askerler tedaviye alındı.

 

Tedavisi tamamlanan askerler taburcu edilirken, olay hakkında soruşturma sürüyor


Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.