Kanal V

Makü Rektörü Korkmaz, Üniversiteyi Anlattı

MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ ADEM KORKMAZ, YENİ BİR CEHREYE KAVUŞAN ÜNİVERSİTENİN TANITIM TOPLANTISINI ANTALYA'DA YAPTI KORKMAZ TOPLANTIDA ÜNİVERSİTENİN PROJELERİNİ VE FAALİYETLERİNİ DE ANLATTI.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor Adem Korkmaz, Antalya Muratpaşa İlçesi'ndeki bir otelde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Korkmaz,  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla hayata geçirilen, Alternatif Sporlar Sporcu Eğitimi ve Kamp Merkezi’nin 15 ay içinde tamamlanacağını belirterek, alan hakkında şu bilgileri verdi. 

 

Rektör Adem Korkmaz, öğrencilerin yeni öğretim döneminde inşaat kalıntılarından kurtulmuş yemyeşil bir kampüse kavuşacaklarını aktardı.

 

Profesör Doktor Adem Korkmaz, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde şehrin konumu sebebiyle de hayvancılık alanını geliştirdiklerini anlattı.

 

Korkmaz, 2016 yılında bütün fen edebiyat fakülteleri içinde akademik teşvikli projelerde MAKü’nün açık ara birinci olduğunu dile getirdi. 

 

Korkmaz, Türkiye'de bir ilk olarak Öğrenci Destek Merkezi uygulamasıyla üniversite öğrencileriyle haberleştiğinin de bilgisini de verdi.

 

Öğrenci Destek Merkezi'ne öğrencilerin kendi kişisel şifresiyle girdiğini söyleyen Rektör Adem Korkmaz, bu uygulamada öğrencilerin şahsi ya da eğitimiyle ilgili tüm konuları kendisiyle paylaşabildiklerini ifade etti.

 

HABER: BEGÜM AKSOY

KAMERA: MEHMET KARAKAª


Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.