Kanal V

MAKÜ Öğrencileri, Pazarda Uygulamalı Derste

BURDUR'DA MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ, PAZARLAMA VE İŞLETME DERSİNİ UYGULAMALI OLARAK SEMT PAZARINDA YAPTI. PAZAR TEZGAHININ BAŞINA GEÇEN ÖĞRENCİLER, İLK İŞ TECRÜBESİNİN YANI SIRA HAYATIN ZORLUĞUNU DA GÖRDÜ.

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Ağlasun Meslek Yüksekokulu Kültürel Miras Bölümü 2'nci sınıf öğrencileri, pazarlama ve işletme dersini ilçenin pazarında gerçekleştirdi.

Sabah erkenden pazar yerine gelen öğrenciler pazar esnafıyla birlikte tezgahın başına geçti.

Tezgahlara meyve ve sebzeleri dizen kız ve erkek öğrenciler mesleğin inceliklerini esnaftan öğrendi. 

Pazarlama ve işletme tekniğini pazarcılardan dinleyen öğrenciler, alışverişe gelenlere ilk satışlarını yapıp pazarlamacılığa ilk adımı attı.

Esnafda bu dersten oldukça memnun olmuş görünüyor. Pazar esnafı da yaşadıkları tecrübeyi öğrencilerle paylaştıkları için mutlu.

Üniversite öğretim elemanı Bilal Karasakal, okulda 4 dönemlik eğitimlerin bir dönemini sahada yaptıklarını söyledi.

Pazarcılığın zor ve meşakkatli bir meslek olduğunu söyleyen öğrenciler, uygulamanın kendileri için iyi bir tecrübe olduğunu fikrinde ve kaydetti. 


Haber'e ait Video


17. ULUSAL BÖLGE BİLİMİ VE BÖLGE PLANLAMA KONGRESİ BURDUR MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ. KALKINMA BAKANLIĞI TARAFINDAN DESTEKLENEN 5…

MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ GELİŞMEYE HIZLA DEVAM EDİYOR REKTÖR PROF.DR ADEM KORKMAZ YAPILAN YATIRIMLAR HAKKINDA BASIN MENSUPLARINA AÇIKLAMA YAPTI.…

2 Kasım 2017 tarihinde Türkiye ve Antalya gündeminde başlıca öne çıkan gelişmeler.

2 Kasım 2017 tarihinde dünyada yaşanmış başlıca olaylar.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.