Kanal V

Mağazaların Korkulu Rüyası Jammer Cihazı

ANTALYA’DA GÜVENLİK SİSTEMLERİ ÜZERİNE ÇALIŞAN BİR FİRMA, ÖZELLİKLE BÜYÜK MAĞAZA VE ALIŞVERİŞ MERKEZLERİNDEKİ HIRSIZLIK OLAYLARINA KARŞI BİR CİHAZ ÜRETTİ. AVM’LERDE HIRSIZLIĞA KARŞI UYGULANAN BARKODLARIN, ÇOK UCUZA MAL EDİLEN JAMMER CİHAZI SAYESİNDE ETKİSİZ HALE GELDİĞİNİ BELİRTEN FİRMA YETKİLİLERİ, MAĞAZAYA JAMMER CİHAZIYLA GİRENLERİ TESPİT EDEN FARKLI BİR CİHAZ GELİŞTİRDİ.

Özellikle büyük alışveriş merkezleri ve giyim mağazalarının korkulu rüyası olan hırsızlık olayları hemen hemen her gün gerçekleşiyor. 

Bayram öncesi kalabalığın yoğun olduğu esnada yapılan hırsızlıklar nedeniyle mağazaların aylık zararları onlarca bin lirayı buluyor. 

Arkasında iz bırakmadan yapılan hırsızlıkların nasıl gerçekleştiğini öğrenen Antalyalı bir firma ise yöntemi etkisiz hale getirecek bir cihaz geliştirdi. 

 

Yaklaşık 3 ay boyunca Ar-Ge çalışması yapan firma, jammer cihazını, yani sinyal karıştırıcıyı, tespit eden farklı cihaz üretti. 

 

Cihaza ilk siparişi Ukrayna’dan alan firma, Antalya ve Türkiye’deki her mağazaya ulaşmak istiyor. 

 

Bizde ürünün işe yararlılığını öğrenmek için sokağa çıktık ve önümüze çıkan ilk mağazada denemek istedik. 

 

 

 

 

Firma şimdi ise özellikle yöntemi tespit edilemeyen hırsızlık olaylarının yaşandığı mağazalara ulaşarak, yetkililerini bilgilendiriyor.  

 

Haber: Akif ARICI

Kamera: Mehmet KARAKAŞ


Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.