Kanal V

Kruvaziyer ve Yat Limanı Projesi'nde İlk İhale

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NİN LARA BİRLİK PLAJI'NDA YAPMAYI PLANLADIĞI KRUVAZİYER VE YAT LİMANI PROJESİNİN BUGÜN TANITIM VE DANIŞMANLIK HİZMETİ ALIM İHALESİ YAPILDI. 2 FİRMA MEGA PROJENİN TANITIMINI YAPMAK İÇİN TALİP OLDU.

Lara'da hayata geçirilecek Kruvaziyer ve Yat Limanı Projesi adım adım ilerliyor. 

Başbakan Binali Yıldırım ve bakanların imzasıyla onay verilen projenin bugün tanıtım ve danışmanlık hizmeti alım ihalesi yapıldı.

593 bin 220 lira bedelli tanıtım ve danışmanlık hizmeti için; PWC Yönetim Danışmanlığı A.Ş. 500 bin, Türkiye Sınai Bankası A.Ş. Ise 650 bin TL teklif sundu. 

Büyükşehir Belediyesi Yatırımlar Şube Müdürü Nedim Erten'in başkanlık yaptığı ihalenin sonucu, komisyonun incelemesiden sonra açıklanacak. 

Projenin yap, işlet, devret modeli ile 30 yıllığına ihale edilebilmesi Büyükşehir Belediyesi Eylül ayı meclisinde görüşülmüş, oy çokluğu ile kabul edilmişti. (MECLİS GÖRÜNTÜ)

Lara, Kentin Yeni Cazibe Alanı Oluyor

Projede alışveriş ve yeme içme birimlerinin oluşturacağı 52 bin metrekarelik ticari alan,  436 tekne kapasiteli marina, yıllık 1 milyon yolcu kapasiteli kruvaziyer liman yer alıyor.

Otel, AVM, restoran ve kafeterya gibi ticari ünitelerin yapılacağı yerin bir kısmı Büyükşehir Belediyesi’nin, bir kısmı hazinenin, bir kısmı ise Orman mülkiyetinde yer alıyor. 

Yatırım bedeli 905 milyon 625 bin lira olan kruvaziyer limanı aynı anda 2 adet 345 metre boyunda 150 binl grostonluk, 1 adet 150 metre boyunda 10 bin DWT (DED WEYT), 4 adet 100 metre boyunda 4 bin DWT kapasitedeki yolcu gemileri yanaşabilecek şekilde planlandı.


Haber'e ait Video


5 Ekim 2017 tarihinde Türkiye ve Antalya gündeminde başlıca öne çıkan gelişmeler.

5 Ekim 2017 tarihinde dünyada yaşanmış başlıca olaylar.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.