Kanal V

Konyaaltı Belediyesi, ‘Güzelbahçe’ye Örnek Oldu

KONYAALTI BELEDİYESİ ÇEVRE KORUMA VE KONTROL MÜDÜRLÜĞÜNÜN PROJELERİ, İZMİR’İN GÜZELBAHÇE İLÇESİNE ÖRNEK OLDU. İLÇE BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA İNCE KENDİLERİNE ÖRNEK ALDIKLARI PROJELERİ ANTALYA’YA GELEREK YERİNDE İNCELEDİ.

Belediye bünyesinde kurduğu Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile Antalya’da bir ilke imza atan Konyaaltı Belediyesi, geliştirdiği projelerle de ülke genelinde belediyelere örnek oluyor. 

Konyaaltı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü özellikle Biyokütle ve Güneş Enerjisi’nden Döngüsel Enerji Üretimi ve Bitkisel Atık Yağ Toplama Projeleriyle İzmir’in Güzelbahçe Belediyesi’ne örnek oldu. 

Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, beraberindeki heyetle birlikte Konyaaltı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü şantiyesinde projeleri yerinde inceledi.   

Konyaaltı Belediyesi Biyokütle ve Güneş Enerjisi’nden Döngüsel Enerji Üretimi Tesisiyle bitki atıklarının öğütülüp sıkıştırılması prensibiyle briket yakı üretiyor. Günde ortalama bir ton briket yakıt üretimi yapabilen Konyaaltı Belediyesi, bu doğayla barışık briket yakıtı, seralarda yakılmak üzere bölgedeki çiftçilere veriyor. 

Bir diğer proje ise Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın yüzde 80 hibe desteği ile oluşturulan Güneş Elektrik Santrali. Güneş panelleriyle yılda 150.000 kWh elektrik üreten Konyaaltı Belediyesi, ihtiyaç fazlası elektriği satıyor. 

Öte yandan ambalaj atığı toplama çalışmaları da aralıksız sürüyor. "Geleceği düşünüyor, geri dönüştürüyoruz" sloganıyla yola çıkan Konyaaltı Belediyesi, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü eliyle günde ortalama 35 ton atık ambalajını geri dönüşüme kazandırıyor. 

Tüm bu projelerin çok değerli olduğunu vurgulayan Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, Konyaaltı Belediyesi’nin bu çalışmalarıyla yakından ilgilendiklerini ve kendi İlçeleri için örnek oluşturmak istediklerini söyledi. 

Bunun içinde Konyaaltı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünün çalışmalarını yerinde inceleme istediklerini dile getiren Mustafa İnce, özellikle Biyokütle ve Güneş Enerjisi’nden Döngüsel Enerji Üretimi ve Bitkisel Atık Yağ Toplama Projelerinden oldukça etkilendiğini kaydetti. 

Tüm bu projeler içinde Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e tebrik ettiğini söyledi.


Haber'e ait Video


ANTALYA'NIN DÜNYACA ÜNLÜ SAHİLİ KONYAALTI'NDA YENİDEN DÜZENLENME PROJESİNDE İLK KAZMASI VURULDU. BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NİN İŞTİRAKİ ANTEPE VASITASIYLA YÜRÜTÜLEN PROJEDE, BEACH…

10 Kasım 2017 tarihinde Türkiye ve Antalya gündeminde başlıca öne çıkan gelişmeler.

10 Kasım 2017 tarihinde dünyada yaşanmış başlıca olaylar.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MENDERES TÜREL, YAPIMINA BAŞLANAN KONYAALTI SAHİL PROJESİ İÇİN MESLEK ODALARI TEMSİLCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ. TÜREL, 1990…

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.