Kanal V

Kırcami'de Son Söz Büyükşehir'de

YILLARDIR ÇÖZÜME KAVUŞTURULAMAYAN KIRCAMİ İMAR PLANINDA ADIM ADIM SONA YAKLAŞILIYOR. MURATPAŞA BELEDİYESİ TAMAMLADIĞI İMAR PARSELASYON ÇALIŞMASINI BUGÜN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NE SUNDU.

Antalya'nın 30 yıllık kanayan yarasında sona gelindi. 

Muratpaşa Belediyesi, 10 mahalleyi içine alan Kırcami’nin imar planında parselasyon çalışmasını tamamladı. 

Dosyalar belediyeden ayrılırken Muratpaşa Kent Meydanı’ndaki vatandaşın sevincine davullar ve zurnalar ortak oldu. 

20 klasörde yaklaşık 10 bin 800 sayfada toplanan çalışma kontrol ve onay için Büyükşehir Belediyesi’ne teslim edildi. Yapılan parselasyon çalışması Büyükşehir Belediyesi Encümeni’nce incelenecek.

Planlama, Doğuyaka, Topçular, Mehmetçik, Güzeloluk, Zümrütova, Yeşilova, Kırcami, Tarım mahallelerinin tamamını, Fener ile Çağlayan mahallelerinin belli bölümlerini kapsıyor.

Türel'den Eleştri Geldi

Öte yandan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kırcami'nin planlanmasına yönelik 18 uygulamasının belediyeye teslimi sırasında yapılanları eleştirdi. Yazılı bir açıklama yayımlayan Türel şu ifadeleri kullandı. 

“Kimse planları ben yapıyorum diye sahiplenmek adına şov yapmasın, işini yapsın.1400 hektarlık 18 uygulamasının 2 senede bittiği süreçte, bunun incelenmesinin 2 günde bitmesi mümkün değildir. İmar uygulama harcını yatırdıktan sonra Büyükşehir Belediyesi olarak planları onaylarız ve yetkili belediyeye göndeririz. 2 senede bitirilemeyen imar uygulamalarını 2 hafta gibi kısa bir sürede inceleyeceğiz. Büyükşehir olarak problemi biz çözeriz." 


Haber'e ait Video


Antalya'da Fetullahçı terör örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında 17 kişi tutuklandı.

13 Kasım 2017 tarihinde Türkiye ve Antalya gündeminde başlıca öne çıkan gelişmeler.

13 Kasım 2017 tarihinde dünyada yaşanmış başlıca olaylar.

BU YIL 10'UNCUSU DÜZENLENEN GIDA MÜHENDİSLERİ KONGRESİ ANTALYA MANAVGAT'TA GERÇEKLEŞTİ. KONGREDE KONUŞAN BEST-BİR BAŞKANI SAİT KOCA, BEYAZ ET SEKTÖRÜNÜN…

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.