Kanal V

Kepezüstü Köprülü Kavşak'ta İlk Kazma 2018'de Vuruluyor

ANTALYA ULAŞIMINI RAHATLATACAK PROJELER ARDI ARDINA HAYATA GEÇİYOR. DIŞİŞLERİ BAKANI MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU, YÜKSEK HIZLI TREN HATTINDAN SONRA ANTALYALILARA YENİ BİR MÜJDE VERDİ. BAKAN ÇAVUŞOĞLU, SOSYAL PAYLAŞIM SİTESİ'NDEKİ SON PAYLAŞIMIYLA, KEPEZÜSTÜ KÖPRÜLÜ KAVŞAK'TAK ÇALIŞMALARIN 2018 YILINDA BAŞLAYACAĞINI İFADE ETTİ.

Antalya karayolu ulaşımını rahatlatacak proje hayata geçiriliyor. 

Antalya-Burdur Yolunun Kepezüstü mevkiinde Korkuteli Yolu, Antalya Batı Çevre Yolu ve Varsak-Havaalanı Yolu kesişiminde 5 kollu Kepezüstü Köprülü Kavşağı’nın inşaatına 2018 yılında başlanıyor. 

Proje kapsamında tüm yönler direksiyonel kollarla kesişimsiz olarak planlandı.

Köprülü kavşakta anayol akslarında 4 bin metre bölünmüş yol ve 90 metre uzunlukta çift köprü, bağlantı kol ve luplarında 6 bin metre tek yol ve toplam 500 metre uzunluğunda 8 adet tüp altgeçit bulunacak. 

Köprülü Kavşağın yapım çalışmalarına Antalya-Kızılkaya Ayrım Yolu kapsamında 2018 yılında başlanması planlanıyor.

Diğer yandan, Ulaşımı kolaylaştıracak Manavgat Doğu Kavşağı 5 gün önce trafiğe açıldı.

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, 390 metre uzunluğunda projelendirilen Manavgat Doğu Kavşağı'nın açılışını sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile duyurdu.


Haber'e ait Video


TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ KEPEZ-SANTRAL’DE HAK SAHİPLERİNE VERİLECEK OLAN KONUTLARIN TEMEL KAZILARI YÜZDE 80 ORANINDA TAMAMLANDI. ALTYAPI…

Kepez Belediyesi tarafından Altınova Düden, Çamlıbel, Duacı, Karşıyaka, Mehmet Akif Ersoy ve Ünsal Mahallerine yapılacak 6 yeni semt spor…

14 Kasım 2017 tarihinde Türkiye ve Antalya gündeminde başlıca öne çıkan gelişmeler.

14 Kasım 2017 tarihinde dünyada yaşanmış başlıca olaylar.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.