Kanal V

Karaöz Yangını'nın İlerleyişi Kontrol Altına Alındı

ANTALYA'NIN AKSU İLÇESİ KARAÖZ MAHALLESİ’NDE, ORMANLIK ALANDA ÇARŞAMBA GECE YARISI ÇIKAN YANGINI SÖNDÜRME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR. YANGINI YERİNDE İNCELEMEK İÇİN BÖLGEYE GELEN ORMAN GENEL MÜDÜR YARDIMCISI HÜSEYİN DİNÇER, ANTALYA’DAKİ YANGININ SON DURUMU HAKKINDA BİLGİLER VERDİ.

Antalya’nın Aksu ilçesi Karaöz Mahallesi’ndeki ormanlık alanda çarşamba gecesi saat 02.00 sıralarında çıkan yangını söndürme çalışmaları devam ediyor. 

4 ayrı noktada devam eden ve 13 söndürme helikopterinin görev aldığı yangının bugün ilerleyişi durduruldu. 

2017'nin Yangın Bilançosu Açıklandı

Herhangi can ya da mal kaybının yaşanmadığı yangını yerinde incelemek için bölgeye gelen Orman Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Dinçer, Antalya’daki yangının son durumu hakkında bilgiler verdi. 

Dinçer, 2017 yılında bin 694 yangın meydana geldiğini ve bu yangınlarda toplamda 8 bin 400 hektarlık alanın zarar gördüğünü kaydetti.

Yangına 126 arazöz, 4 uçak, 6 dozer, 13 helikopter ile müdahale edildi.

Orman Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Dinçer, Türkiye'nin farklı illerinde çıkabilecek yangınlara Genel Müdürlüğü'n yangın söndürme araçları ile kısa sürede müdahale edildiğini vurguladı.


Haber'e ait Video


ANTALYA’DA DÜN GECE BAŞLAYAN VE AKŞAM SAATLERİNDE KONTROL ALTINA ALINAN YANGIDA SÖNDÜRME HELİKOPTERLERİNDEN BİRİNİ, TÜRKİYE’NİN İLK KADIN YANGIN SÖNDÜRME…

İstanbul Arnavutköy’de bir boya fabrikasında yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangına çok sayıda itfaiye ekibi müdahale ediyor.

Antalya’nın Aksu ilçesinde devam eden orman yangınında mahsur kalan 100’e yakın sokak hayvanı, hayvanseverler tarafından tahliye edildi.

Orman Genel Müdürü Yardımcısı Hüseyin Dinçer, 2017 yılında Türkiye’de bin 694 orman yangını meydana geldiğini ve bu yangınlarda 8…

Türkiye’de orman yangınlarının doğal sebepler ve insan eliyle çıktığını belirten Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, insan faktörünün önemine değinerek,…

15 Şehitler Köprüsü Anadolu Yakası iskitametinde bir aracın motor kısmında yangın çıktı. İtfaiye, alevlere müdahale ederek söndürdü. Araç yangını…

Antalya’nın Aksu ilçesinde çıkan orman yangını, 57 saat sonra kontrol altına alındı.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.