Kanal V

Kadın Çiftçiler Yarışıyor

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE GIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI İL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN BU YIL 2'NCİ DÜZENLENEN KADIN ÇİFTÇİLER YARIŞIYOR BİLGİ VE KÜLTÜR YARIŞMASI'NIN İL FİNALİ, YARIN YAPILACAK. 18 İLÇE'DE GERÇEKLEŞTİRİLEN YARIŞMADA 20 SORU SORULAN KADIN ÇİFTÇİLERDEN YARI FİNALE KALMAYA HAK KAZANANLAR, YARINKİ YARIŞMADA BİRİNCİ OLMAK İÇİN TER DÖKECEK.

Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Kültür Yarışması'nın yarı finali yapıldı. 

Gündoğmuş hariç 18 ilçe birincisinin katıldığı yarı finalde yarışmacılar 20 soru soruldu. Yarışma sonunda Elmalı, Finike, Gazipaşa, İbradı, Konyaaltı, Korkuteli, Kumluca ve Muratpaşa'yı temsil eden yarışmacılar finale kaldı.

Finalistler, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Özen'i ziyaret etti. Yarışmacılara başarılar dileyen Özen, "18 ilçede yarışmaya katılan tüm kadın çiftçilerin birinci olduğunu belirtirken, yarışmanın kaybedeninin olmadığını ifade etti. 

Kadın çiftçilerin özellikle eğitim çalışmalarına istekli olmasının sevindirici olduğunu aktaran Mustafa Özen, onların bu heveslerine de pozitif ayrımcılık yaparak karşılık verdiklerini ve kadın çiftçiler adına farklı çalışmalar yürüttüklerini kaydetti. 

Yarışma finali 7 Ekim 2017 Cumartesi saat 14.00'da Antalya Kültür Merkezi Aspendos Salonu'nda yapılacak.  

Finalde, Elmalı- Şerife Özkaya, Finike- Hacer Kılbacak, Gazipaşa- Güler Kaptanoğlu, İbradı- Mürsel Taner, Konyaaltı- Tenzile Uygun, Korkuteli- Ümmüşen Bozkurt, Muratpaşa- Hafife Kömür ve Kumluca- Birgül Uluşar yarışacak.


Haber'e ait Video


6 Ekim 2017 tarihinde Türkiye ve Antalya gündeminde başlıca öne çıkan gelişmeler.

6 Ekim 2017 tarihinde dünyada yaşanmış başlıca olaylar.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.