Kanal V

İstiklal Marşını Okurken Gözyaşlarına Boğuldular

Manisa’nın Gördes ilçesinde düzenlenen İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma Yarışmasında duygusal anlar yaşandı. Yarışmaya katılan 3. sınıf öğrencisi Ecrin Yılmaz ve 4. sınıf öğrencisi Selinay Karaaslan, İstiklal Marşı’nı okurken gözyaşlarına boğuldu.


Gördes İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde Cumhuriyet Ortaokulunun hazırladığı 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulünün 97. yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü programı kapsamında İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma Yarışması düzenlendi. Gördes Belediye Kültür Sarayı’nda saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından programın açılış konuşmasını İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Coşkun Çelik yaptı.
Türk milletinin hiçbir zaman hiçbir ülkenin esareti altında yaşamayı kabul etmediğini vurgulayan Çelik, "Bağımsızlığı ve özgürlüğü yolunda büyük mücadeleler vermiş bu mücadeleler sonucunda vatan topraklarına şehitlerimiz kanlarıyla sulamışlardır. Bizim için bağımsızlık en önemli unsurumuzdur. Milletimizin bağımsızlık sembolleri vardır. Bu sembollerden birisi bayrağımızdır. İkincisi bağımsızlığı simgeleyen İstiklal Marşımızdır. Bugün burada 26 okulumuzdan 26 kıymetli öğrencimizin katılımı ile İstiklal Marşımızı seslendirmiş olacağız. Bütün öğrencilerimiz bizlerin gururudur" dedi.
Yarışmada ilköğretim ve ortaöğretim okullarından öğrenciler kıyasıya yarışırken, zaman zaman da duygu dolu anlar yaşandı. Yarışmada Çiçekli İlkokulu 3/A sınıfı öğrencisi Ecrin Yılmaz ve Mehmet Akif Ersoy İlkokulu 4/A sınıfı öğrencisi Selinay Karaaslan İstiklal Marşı’nı okurken göz yaşlarına hakim olamadı. Ağlayan öğrencilere öğretmenleri destek olarak, gözyaşlarını sildi. Salondaki davetliler de İstiklal Marşı’nı dinlerken duygu dolu anlar yaşadı.
Sağlık Meslek Lisesi 12/B sınıfındaki engelli öğrenci Habibe Çakır’ın okuduğu İstiklal Marşı da salonda büyük topladı. Toplam 26 öğrencinin İstiklal Marşı’nın 10 kıtasını okumasından sonra öğretmenlerden oluşan jüriler değerlendirmelerini yaptı.
Yarışma sonunda; Esma Dönmez, Mehmet Emek, Nur Kavak birinci, Selinay Karaaslan, Merve Aslan, Zahide Dilbaz ikinci, Ecrin Yılmaz, Melih Doğan Ateş, Emrullah Arı ve Habibe Çakır üçüncü oldu.
Dereceye giren öğrencilerin ödülleri, 12 Mart günü Belediye Kültür Sarayı’nda düzenlenecek programda verilecek.
(Recep Şener/İHA)İstanbul'da İstiklal Caddesi Kallavi Sokağı’nda bulunan 5 katlı bir iş hanının çatısından apartman boşluğuna düşen Özbekistan uyruklu bir kişi…

Taksim İstiklal Caddesi'ndeki yenileme çalışması devam ediyor. 3 gün önce de nostaljik tramvay hattına yeşil renkli mastik kaplama döşenmeye…

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü'nde Beyoğlu'nda 2 bin kadın, kadınlara yönelik şiddeti ve…

FİNİKE Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İstiklal Marşı'nı Şiirsel Okuma yarışması yapıldı.


HABERE AİT RESİMLER

Kaynak: İHA

Editör: KanalV Editör 4

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.