Kanal V

İslam’ın Barış Dini Olduğunu Anlatacaklar

TÜRK SİNEMA SANATÇILARI İSTANBUL'DA ANTALYA'YI PROTESTO EDERKEN, "İSLAMOFOBİ" FİLMİNİN ANTALYA'DAKİ ÇEKİMLERİNDE HOLLYWOOD OYUNCULARI ROL ALDI. DÜNYAYA İSLAM'IN BARIŞ VE MERHAMET DİNİ OLDUĞU ANLATILACAK FİLMİN BUGÜNKÜ ÇEKİMLERİ, KENTİN TARİHİ VE TURİSTİK MEKANLARINDA DEVAM ETTİ. FİLM KAPSAMINDA 48 ÜLKEDEN OYUNCULAR TÜRKİYE'YE GELECEK.

Bosna’da dünyaya gelen ve babası Hıristiyanlar tarafından öldürülen 6 yaşındaki Omer’in Müslüman olan annesiyle Avrupa’ya göçünün anlatıldığı “İslamofobi” filminin çekimleri Antalya’da sürüyor. 

Filmin yönetmenliğini yapan Ömer Sarıkaya, filmde 48 ülkeden oyuncuların yer aldığını ve bazı dünya yıldızlarının konuk oyuncu olacağını kaydetti. 

Filmin başrol oyuncularında Amerikalı Adam Dormi, Türkiye’yi çok sevdiğini anlattı. 

Film oyuncularından Ermenistanlı Hripsime Sargsyan ise 3'üncü kez geldiği Türkiye'ye tekrar hayran kaldığını anlattı. 

Robert De Niro, Alec Baldwin, Jackie Chan ve Mel Gibson gibi yıldız isimlerin konuk olarak yer alacağı filmde çekimlerin yüzde 85’inin Antalya’da gerçekleştirileceği, 2018 sonunda Amerika ve Antalya’daki galaların ardından vizyona gireceği öğrenildi.


Haber'e ait Video


İKGF-Dİ Başkanı Büyükelçi İskandarov Kudüs'ün 2018 yılı "İslam Dünyası Gençlik Başkenti" ilan edilmesine yönelik protokolün imzalandığını açıkladı.

Amerika'da son dönemde camilere islamofobik mektuplar yağıyor. Mektuplarda Müslümanların ülkeyi terk etmesi isteniyor.

İslam karşıtı faaliyetlerini artıran Çin bir adım daha attı. Evinde Kuran-ı Kerim bulunduranların polise teslim etmesi istendi. Teslim etmeyenler…

12 Ekim 2017 tarihinde Türkiye ve Antalya gündeminde başlıca öne çıkan gelişmeler.

12 Ekim 2017 tarihinde dünyada yaşanmış başlıca olaylar.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.