Kanal V

İş Sağlığı ve Güvenliği Toplantısı

'İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ TOPLANTISI', ULUSLARARASI İŞGÜCÜ GENEL MÜDÜRÜ SADETTİN AKYIL'IN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ. İŞ GÜVENLİĞİNİN TOPLUMUN HAFIZASINA KAZINMASI GEREKTİĞİNİ KAYDEDEN GENEL MÜDÜR AKYIL, BU KONUDA ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI'NIN YAPTIĞI ÇALIŞMALARI ANLATTI.

Dünyada her yıl ortalama 270 milyon iş kazası meydana geliyor, Türkiye'de ise 2016 yılında en az bin 970 işçi çalışırken hayatını kaybetti. 

Tam da bu aşamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2017 yılı için ilan ettiği Milli Seferberliği'n ikincini periyodu için "İş Sağlığı ve Güvenliği Seferberliği" uygulamaya konuldu.

Uluslararası İşgücü Genel Müdürü Sadettin Akyıl başkanlığında, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bürokratları tarafından Antalya Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü'nde düzenlenen toplantıda, iş sağlığı güvenliğinin toplumsal bir bilinç haline gelmesi hususuna vurgu yapıldı.

İş sağlığı ve güvenliği konusunda bilinçlenmenin oluşması için eğitime okullardan başladıklarını kaydeden Akyıl, şöyle konuştu.

Ölümlü kazaların en çok yüzde 40 oranıyla inşaat sektöründe meydana geldiğine de işaret eden Sadettin Akyıl, iş kazalarına karşı son 15 yılda çok yol katedildiğine dikkati çekti.

Çalışma ve Sosyal Güvenliği Bakanlığı bürokratları, toplantı sonrası inşaat alanına giderek incelemede bulunarak, öğlen yemeğini işçilerle yedi.

 


Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.