Kanal V

İş Dünyasından 15 Temmuz Açıklaması

ANTALYA'DA İŞ DÜNYASI, 15 TEMMUZ'UN YILDÖNÜMÜ NEDENİYLE, ORTAK BASIN AÇIKLAMASINDA BULUNDU. AÇIKLAMADA, "15 TEMMUZ'U ASLA UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ" VURGUSU YAPILDI.

Türkiye- AB Karma İstişare Komitesi'nin Türkiye kanadındaki sivil toplum örgütleri, 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü nedeniyle, ülke genelinde eşzamanlı ortak basın açıklaması yaptı.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Atatürk Konferans Salonu'nda yapılan 'Gücümüz milli irade, hedef büyük Türkiye' başlıklı ortak açıklamanın yapıldığı toplantıya, TOBB'a bağlı ticaret ve sanayi odaları ile ticaret borsası meclis ve yönetim kurulu başkanları, Türk-İş, TESK, Memur Sen, Hak İş, TZOB, TİSK, Türkiye Kamu Sen başkan ve temsilcileri katıldı. 

81 ilde aynı anda yapılan açıklamayı Antalya'da sivil toplum örgütleri adına ATSO Başkanı Davut Çetin okudu.

15 Temmuz hain darbe girişiminin istiklal harbinden sonra en tehlikleli girişim olduğunu ifade eden Başkan Çetin, darbe teşebbüsünün asıl amacının Türkiye'yi bir daha ayağa kaldıramayacak hale getirmek olduğunu dile getirdi.

Çetin, darbe girişiminin ardından toplumun büyük bir travma yaşadığını ve bu travmanın birlik ruhuyla yenildiğini ifade etti.

Başkan Çetin, ortak basın açıklamasını "Gücümüz Milli İrade, Hedefimiz Büyük Türkiye" cümlesiyle bitirdi.


Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.