Kanal V

Ironman 70.3 Turkey'de Geri Sayım

DÜNYANIN EN ÖNEMLİ ATLETİZM ETKİNLİKLERİ ARASINDA GÖSTERİLEN IRONMAN YANİ BİLİNENADIYLA DEMİR ADAM 70.3 TURKEY YARIŞI, 13- 15 EKİM'DE ANTALYA'DA DÜZENLENECEK. ETKİNLİK İÇİN HAZIRLIKLAR TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR.

Serik İlçesi'ne bağlı Belek turizm merkezinde bu yıl 3'üncüsü düzenlenecek Ironman 70.3 Turkey yarışı, 55 ülkeden yaklaşık 1500 sporcunun katılımıyla yapılacak. 

Organizasyona destek veren turizmci Elif Özdemir bir otel de düzenlenen basın toplantısında yarışma hakkında bilgi verdi.

Etkinliği yürüten Organizasyon Şirketi yöneticilerinden Özgür Emeklioğlu, Melis Özaltın ve yarışmacı Bahar Saygılı toplantıya katıldı.

Yarışma Turizmi Canlandıracak

Antalya'nın tanıtımına ve turzmine büyük katkısı olan bu yarışın binlerce sporcuyu ve turisti Belek bölgesine yönlendirdiğini anlatan Özdemir, bunun birçiok örneğini gördüklerini paylaştı.

En çok katılım olan yabancı ülkeler rusya ve avrupa ülkeleri olduğunu belirten  Özgür Emeklioğlu, yarışmada çekişmenin de oldukça fazla olacağını işaret etti.

Yarışın turizm ekonomisine, otel ücretleri, alışveriş ve diğer harcamalarla birlikte yaklaşık 1 milyon Euro'luk katkı sağlayacağı tahmin ediliyor

 


Haber'e ait Video


29 Eylül 2017 tarihinde Türkiye ve Antalya gündeminde başlıca öne çıkan gelişmeler.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.